Szűcs R. Gábor: Hungaroführer szerint
A beszéd egyáltalán nem ünnepi, hanem inkább civilizációellenes, műmagyar, helyenként a harmincas-negyvenes évekbeli Horthy-, majd a nyilas uralom légkörét lebegtető gyűlöletbeszéd volt. Hitler a berlini bunkerban.