Hajdú Miklós: Békeharc

A háború vagy béke kérdésének eldöntéséhez Trump győzelmén kívül miért pont a Fidesz néhány mandátuma sorsdöntő, az EP további mintegy hétszáz képviselője pedig smafu? Tudják: mikor az egér mondja az elefántnak, hogy „hallod, hogy dübörgünk"?

Gáspárik Attila: Tessék választani!

A közel kétórás műsorban hallhattunk mindenről csak egyről nem, hogy mi a terv a határon túli magyarokkal. A kérdés Deutsch Tamást segítette volna, mert ma a nem Magyarországon élő magyar politikusok kizárólag a Fidesszel tartják a kapcsolatot.

Szilágyi István: Vajon nekem is Fidesz-fóbiám van?

Hogy elvetette a kétely magvát a korábban alapvető erkölcsi kérdésekben: évek óta relativizálja a támadó felelősségét, és az áldozatot hibáztatja a háborúban, legutóbb pedig nem állt ki határozottan a népirtás és a háborús bűnösök ellen?

Rónay Tamás: A vétók ellen

Az utóbbi években nem működött kellő hatékonysággal a német-francia tengely. "Újra fel kell fedeznünk az erőt és az elkötelezettséget, hogy megvédjük Európát minden országban, a szélsőségek ellenszelében is" – fogalmazott a francia elnök Drezdában.

Hargitai Miklós: Kék madár

Azzal, hogy minden eszközzel igyekszik minél szabadabb kezet biztosítani Putyinnak, Orbán ma az EU-ban a háború első számú támogatója. Hogy eközben békegalambként turbékol a legújabb kampányplakátokon, abban pont annyi igazság van, mint...

Friss Róbert: Megint egy hét

Ezek megint a „külügy napjai” voltak. A magyar kormány az ENSZ-ben elutasította a javaslatot, hogy július 11-e a srebrenicai mészárlás emléknapja legyen. 1995-ben ezen a napon foglalták el a Mladić tábornok vezette boszniai szerb csapatok Srebrenicát

Csutak István: Kis ember nagy vétóval jár

Magyarország kormányának egyik oldalán ül a béketábor tizennyolc tagja, másik oldalán pedig az RMDSZ. Így lett a romániai magyarság az anyaország és az RMDSZ testvértelepülési kapcsolata révén a (világ)béketábort erősítő legújabb elem.