Kárpáti Iván: Kimegy, beül

Varga Judit nem megy az EP-be, Magyar Péter saját pártjának listavezetőjeként viszont ott lesz. Az én prognózisom az, hogy a főpolgármester egy évet sem fog tudni kihúzni, Magyar akkor buktatja meg, amikor megvan a megfelelő jelöltjük a helyére.

Rónay Tamás: Békepártiak

Kijev számára inkább győzelemmel ért fel a vasárnap zárult békekonferencia, hiszen a jelenlévő politikai vezetők deklarálták: tiszteletben kell tartani az ország területi integritását és Oroszországnak vissza kell vonulnia a megszállt területekről.

Gábor György: Magyar és az ATV-sek felekezeti hovatartozása

Magyar Péter közzétette – helyesen – a véleményét az ATV-ről (amit persze már az interjú előtt is tudott, tehát mondhatott volna nemet a felkérésre), aztán – ki tudja, mi okból – közzétette több ATV-s műsorkészítő felekezeti hovatartozását.

Hargitai Miklós: Föl nem tett kérdések

Balog Zoltán nem most bukott meg. Hanem akkor, amikor fölvállalta egy keresztényi szemszögből vállalhatatlan kormány embertelen egészség- és oktatáspolitikájának kiszolgálását. Minden más ebből következett.

Konok Péter: Logikus volt…

Alig látok valamit. Persze, ahol az "antifasizmust" szitokszóvá tették, ott a fasizmusnak tulajdonképpen valamiféle pozitív kicsengése lesz. Logikus, nem? Ezt akár oda is vésethetjük majd a társadalmunk sírkövére: "LOGIKUS VOLT".

Gábor György: Az ötös számú budiszáj

Most képzelje el a kedves olvasó, hogy miként reagálna az ötös számú szellemi roncstelep, s az egész konzervatív-keresztény kurzus, ha valaki mondjuk a betlehemi születés barlangjával vagy a Golgotával tréfálkozna hasonlóképpen...

Szele Tamás: Wass Albert: Apátok kasza

A medvék elmenekültek, ezzel szemben bölénnyel, bivallyal és barommal szolgálhatok. A barmot a tükörben tetszik majd találni. Figyelmeztetném azonban, hogy az oroszok már tegnap este nyolckor kiépítettek egy radarállást a spájzban.

Zöldi László: Hogyan lesz az állóból hullócsillag?

A március közepi meghökkenés és rácsodálkozás után áprilisban senki se vette magának a fáradságot, hogy a volt miniszterelnökön köszörülje a nyelvét. Májusban kezdték leimádkozni az égről, a június pedig már a sajnálkozásé és a mentegetésé.