Papp Zsolt: Vitának nincs helye!

Eddig a magyar államháztartási törvény nem szabályozta azt a kérdést, hogy mi van, ha Trump újraindul az USA elnöki posztjáért – de már legalább ilyen is van. A jogállam nagyobb dicsőségére. A költségvetési törvényjavaslat akár 2000 oldalas is lehet...

Garzó Ferenc: A vöröseltolódás és az ökrünk szarva

Sokan azt hiszik, hogy a vészkorszakok már olyan messze vannak az időben, hogy most már lehet nyugodtan, következmények nélkül ismételni, újra a tűzzel játszani. Mindegy, hogy mi lesz velünk – gondolják, hiszen jövőbe látni nem tudunk. Pedig nagyon kellene.

Németh Péter: Négy hónap, amely…

Beszélhetnek még kétmillió szavazóról, beszélhetnek nagy sikerről, a gyászmunka láthatóan ott is elkezdődött, nem véletlenül beszélt a miniszterelnök arról, hogy sok helyen – például Budapesten - nem végezték el az arra hivatott személyek a munkát.

Lendvai Ildikó: Európa magányos betyárja

A legeurópaibb magyar pártjaink itthon mintha más gyakorlatot követnének. Amely együttműködést előmozdítanának Európában, azt teljes erővel hárítják itt. Pedig a magányos betyárt itthon sem állíthatja meg más, mint a széles választói népfront.

Sike Lajos: Megint a tudat (a magyarságtudat)

Nemcsak a román, de az itteni magyar oktatást is a román tanügyi törvény szabályozza. Persze, ezen lehetne javunkra változtatni (próbálnak is most Markóék), de ehhez a román parlamenten és nem a mi vágyainkon át vezet az út.

Balassa Tamás: Kegyelmesek

Nováknak lett volna lehetősége igazat mondani. Nem Fidesz-lifegőként utazgatni a világban Balog Zoltán hitehagyó püspökkel, mindkettejük érzékelését a romlásig torzítva. Miközben se Novák, se Balog sorsa nem tényező...

Szűcs R. Gábor: Soha többé

Gyurcsány azt mondta: „nem kell félni, nem fog fájni”. Fájt. De nem eléggé. Bajnai kimondta: „igen, fájni fog”. És csak azért nem eléggé, mert nem fejezhette be. De az oroszlánrészt azért elvégezte. Romániában sokkal súlyosabb megszorítások voltak...

Bolgár György: Színek és szagok hete

A világon eddig harminchét országban teremtettek erre jogi lehetőséget, és nemcsak az Európai Unióban, hanem például Tajvanon, vagy legutóbb Nepálban és Thaiföldön is. Remélem, azért Orbán berlini fotelja jól bírta a verbális megrázkódtatást.

Szűcs R. Gábor: Jelentés

Ezt inzultusnak véltem, parancs szerint. A sikert kimélyítve MPC kedves édesanyját kapcsolatba hoztam a sivatagi tevék párzási szokásaival, nénikéjét pedig könnyűvérű varacskos disznónak neveztem, és a a többi állatot is megdicsértem, így fényképről.

Vásárhelyi Mária: Most hátradőlnek…

Kórusban hajtogatják, mindegy hogy ki, csak verje szét az Orbán-rendszert, jóllehet az egész XX. század arról szólt, hogy soha nem mindegy, hogy ki, milyen eszközökkel, és hogy tragédiába torkollik, ha eluralkodik az a mentalitás, hogy a cél szentesíti az eszközt.