Rónay Tamás: Igazság

Pavel a kormányfői kinevezés előtt felteheti Babišnak azt a kellemetlen kérdést: mi a terve Agrofert nevű mezőgazdasági holdingjával? Ha nem hajlandó megválni tőle, akkor az sem zárható ki, hogy az államfő nem teszi meg miniszterelnöknek.

Hargitai Miklós: Adómentes anyák

Egyszerűnek tűnő, valójában drága, igazságtalan, alacsony hatékonyságú (ál)megoldás egy összetett problémára: attól, hogy Novák Katalin vagy Orbán Ráhel nem fizet többé jövedelemadót, a magyar társadalom gerincét adó csoportok nem fognak még egy gyereket bevállalni.

A. N.: Azért nem félnek, mert nincs mitől

Alig sikerült eldönteni, hogy mi ellen, mert előbb „megbékélés” (!) tüntetést tartottak volna, ami maga a téboly: megbékélést akart hirdetni a Puzsér-féle színtársulat egy ellenséges, s ha gyáva is, de elnyomó fasiszta diktatúrával.

Pencz János: Similis simili gaudet?!

Ekkor találtak még üzemképes nagyszámítógépet, és sikeresen konvertálták a szalagokat, amely műveletnél jelen volt az operátoron és a hivatalos személy/ek/en kívül néhány ellenzéki is! Erről a tévé is beszámolt, az egyiknek a nevére ma is emlékszem.

Szénási Sándor: Szeretettel Moszkvából

Tanult Stockholmban, Tokióban, a Harvardon és Oxfordban is, de hát úgy látszik, hogy az a sok tudás, okosság, tapasztalat, amit az ember felszed, még nem feltétlenül menti meg őt a Kelettől, a diktatúra diszkrét bájától, önmagától meg végképp nem.

Batka Zoltán: Kolbászos pizzagate

A Fidesz kinevelt egy karaktergyilkos szörnyet, és az most önálló életre kelt. Momentán Semjént zabálja, ám nem szabad elfelejteni, hogy ez a szörny már idomíthatatlan. Ha a közösség feladja a jogállami minimumot, ez a szörnyeteg nem fog megállni Semjénnél.

Ésik Sándor: Nemzettudat születik

Most történik meg az, ami Trianon előtt és után nálunk történt. Most van az, hogy az az ember aki ugyanolyan vagy majdnem ugyanolyan jól beszélt oroszul mint ukránul, már csak ukránul beszél. Ő ukrán, az ukrán nemzet tagja.

Németh Péter: Nicsak, kibeszél

A kijelentés az egész politikai közösségére vonatkozik, a hatalom valamennyi szereplőjére. Igen: most a Fidesz, önmagát védendő, kizárólag arra törekszik, hogy támadjon, másokat kriminalizáljon, a rendőrséget, ügyészséget a rendszert bírálók ellen használja.

Lendvai Ildikó: Kormány, veszélyhelyzetben

Folyton rendkívüli állapotban vagyunk, mondhatni transzban. A kormány legalábbis, csak rá kell nézni, állandóan habzik a szája, reszket a dühtől, és össze-vissza csapkod. Szóval: tényleg veszélyhelyzet van. A közveszély tárgya a kormány.