– ős – bor: Más mezők

„Magyarország elvesztette a bányáit, elvesztette az erdőit, elvesztette az olajmezőit, tehát Magyarországnak nincs természeti erőforrása…” – hangzott el a pénteki észosztón. most hiába böngésznénk a régi térképeket az olajmezőkért...

Bod Péter: A hiányzó örökös

A történet kerek lett volna, azonban mégsem: minden igyekezetük ellenére nem született gyerekük. Eltelt öt év, majd tíz, és az a Gréta, akit a kezdeti időkben a tenyerén hordott férje, egyszerre került légüres térbe házasságában és az ausztrál családban.

Szele Tamás: Most az ördög ügyvédje leszek

Körösi Csoma sem volt ebből a szempontból profi. Azonban a kínai (sino-tibeti) nyelvi tanulmányok alapfeltétele, hogy az ember jól olvasson egy csomó egyéb nyelven, például angolul,, németül, oroszul. Aki ezt nem ugorja meg, azzal szóba sem állnak

Kvász Iván: Kremlinológusok országa

Én is ültem már ilyen hajnali gépen nem adekvát állapotban. De nekem utána csak ücsörögnöm kellett a nagyok mögött. De legyünk reálisak! Igazán olyan életbe vágóan fontos információktól fosztotta meg ez az amúgy kiváló szakember a magyar közönséget?!

László József: A román diktátor bukása és a magyar rádió

Lefordítottam magyarra a német nyelvű tudósítást, magam szinkronizáltam, hallatszottak a lövések, a kiabálás, valódi helyszíni tudósítás volt, az biztos. A Déli Krónikában adtuk le, az MTI hírt készített belőle, és aztán mindenki leadta. a Magyar Rádióra hivatkozva.

Lendvai Ildikó: Pápá, Mészáros?

Mészáros már több mint önmaga: egyrészt a hűbéri lánc, az elszemtelenedő klientúra, másrészt a vagyoni különbségek, a dühítő hivalkodás vonatkozásában a rendszer szimbólumává vált. Elegek voltak a zebrák, most már ne legyen több hatásos botrány Mészárosék körül!