Friss Róbert: Mi látszik a Holdról?

Meglehet, jobb az ellenzéknek így, hogy nem kormányon kell szembenéznie a csődtömeggel, és még a Jobbik elnökének is igaza lehet: ha a társadalmi elégedetlenség politikai csatornákra talál, az Orbán-kormány nem fogja kitölteni hivatali idejét.

Németh Péter: Nekünk Mohács

Bennünket nem lehet betörni, nem lehet a demokrácia – a jogállam – igényével bármire kényszeríteni. Vagy adjátok a pénzt – ami Orbán szerint jár nekünk –, vagy búcsút intünk egymásnak. Újra amerikai rulettet játszanak, mert hogy a nép nekik szurkol.

Németh Péter: Páriaként

Magyarország itt marad az Unió egyetlen Putyin és háború párti országaként. Újra a kommunikációs kormányzás kerül a középpontba. Itthon mindent elfogadnak Orbántól. Csak Európában válik páriává. Velünk együtt.

Gál Mária: Kegyelemdöfés

Putyin háborúja nemcsak a fennálló világrendet temette maga alá, megadta a kegyelemdöfést a nemzeti kisebbségeknek is. Az orosznak és a magyarnak mindenképpen. A vasárnapi levélvoksok pedig erre is igent mondtak.   

Székely Ervin: Kilépni Iohannis árnyékából

Florin Cîţu tündöklése és bukása kísértetiesen hasonlít a Ludovic Orbanéra. A közös bennük az, hogy amint elvesztették a miniszterelnökséget (értsd: nem tudtak osztogatni), rá fél évre megingott alattuk a pártelnöki szék is.

Ágoston Hugó: Tényleg csak a győzelem számít?

És ha semmi sem számít, akkor mondjuk az élet maga sem számít? A több mint negyvenötezer halott – nem számít? A sajtószabadság nem számít? Hírünk a világban? A becsület, az önbecsülés?

Kőbányai János: Megint (meddig?) a villamoson

Tehát nem a választás eredménye a kétséges - nekünk nincsenek efelől kételyeink -, hanem annak a hatása. Ugyanis róla egy bizonyosat tudni: beláthatatlan ideig megtéveszthetetlenül markánssá vési ki Magyarország szobrát.

Papp Zsolt: Viszik a bankot

Az elmúlt két évben Orbánék több ezer milliárd forintnyi közvagyont szerveztek ki fideszes irányítású közalapítványokba. Kikerült az állami könyvekből a Richter és és a Mol 700 milliárd forint értékű részvénycsomagja, több száz milliárdnyi készpénz...

Czene Gábor: Delírium

Soha nem fogjuk megtudni, kik azok a szavazók, akiknek a Vajdaságban nem is kézbesítették ki a levélcsomagjukat, mert nem a „megfelelő helyre” húzták volna be az ikszet. Nincs gyakorlati akadálya annak sem, hogy a már elhunytak nevében mások szavazzanak.