Soros György: A nyílt társadalmak világszerte ostrom alatt állnak
Az 1980-as években kezdtem el foglalkozni azzal, amit én politikai filantrópiának nevezek. Abban az időben a világ nagy része kommunista uralom alatt állt, és segíteni akartam azoknak az embereknek, akiket ez felháborított és akik harcoltak az elnyomás ellen.
Amikor a Szovjetunió szétesett, gyors egymásutánban hoztam létre alapítványokat az akkori szovjet birodalomban. Az erőfeszítés sikeresebbnek bizonyult, mint vártam.









