„Ha le kell lőnöm a lovaimat, akkor majd lelövöm, aztán majd jövök én, ennyi” – Aszály és reménytelenség a magyar félsivatagban

„Ha le kell lőnöm a lovaimat, akkor majd lelövöm, aztán majd jövök én, ennyi” – Aszály és reménytelenség a magyar félsivatagban
Elégett az Alföld kukoricatermése az emberemlékezet óta nem látott idei aszályban és forróságban. A szerencsésebb gazdáknak csak a termésük kétharmada veszett oda, de sokan vannak, akik rosszabbul jártak. A jószágtartók már most bálázzák a kukoricát, meg sem várva az őszi kárfelmérést és kártalanítást, inkább mentik állataik takarmányát.

Bod Tamás: A Fidesz-hívők és a valóság

Bod Tamás: A Fidesz-hívők és a valóság
Mit szólna a Fidesz-szavazó, ha a Horn-, Medgyessy, Gyurcsány- vagy Bajnai-kormány minden egyeztetés nélkül úgy alakítaná át a választási és választójogi rendszert, hogy az csak a saját hatalmon maradását segítené elő, így minden közjogi és hatalmi eszközzel akadályozva a másik oldal lehetőségeit, így próbálva kiiktatni a politikai váltógazdaságot?

Nincs meteorológus végzettsége az OMSZ új vezetőjének

Nincs meteorológus végzettsége az OMSZ új vezetőjének
Felmerül ugyanakkor a kérdés, hogy ha már hosszabb ideje tervben volt az OMSZ vezetésének menesztése, vajon miért nem gondoskodtak az utódlásról is. Akár csak ideiglenesen is. A szervezetnek ugyanis van például nemzetközi elnökhelyettese, aki egyben az Előrejelzési és Éghajlati Főosztály vezetője is...