Huszár Sándor: Emlékutazás a Vörös postakocsin – Beszélgetés George Sbârceával
"Olyan korban születtem – 1914 márciusában – és olyan városban – Kolozsváron –, amelyen keresztül-kasul átjártak Európa különböző irányú szelei. Bár én Bécsben nevelkedtem, de ide tértem vissza 1919-ben. Itt végeztem iskoláimat. Itt tettem szert barátokra. Itt értek az első művészi élmények."









