Rónay Tamás: Vége lesz

Rónay Tamás: Vége lesz
Autokrata vezetőként viselkedett. Balszerencséjére Magyar Péter ezután szólalt fel. A Tisza párt elnöke hosszasan sorolta: számos mutatóban mennyire leszakadt Magyarország az EU-ban a Fidesz kormányzása alatt, és azzal zárta mondandóját a miniszterelnök felé fordulva, hogy „vége van”.

Berend T. Iván: Európa leggazdagabb puritánja

Berend T. Iván: Európa leggazdagabb puritánja
Amikor 1974-ben a világ talán legnagyobb olajkincsére bukkantak a norvég vizekben, a kitermelést norvég állami vállalat indította meg. 1987-ben az amerikai kézben lévő kutatást is norvég vállalat vette át. Az 1990-es évekre Norvégia vált Európa második legnagyobb földgáz-ellátójává.

Lengyel László: Szabadok szövetsége – A vég kezdete 4.

Lengyel László: Szabadok szövetsége – A vég kezdete 4.
A szociálliberális önkormányzatok a fővárosban és néhány nagyvárosban akarva-akaratlan elvállalták a polgár hivatásának védelmét, polgárságot teremtettek, miközben létrehozták az Orbán-rendszer fertőzésével szemben az immunitás tájhazáit.

Húsz méter Nemere – Interjú Nemere István íróval

Húsz méter Nemere – Interjú Nemere István íróval
Mindez nem olyan, mint Gagarin esete, akit senki sem látott, csak azt mondták később, hogy igenis repült, fogadjátok el, elvtársak. Hányszor állnak elő valami komplett hülyeséggel, amit később aztán az egész világ elhisz. Ilyen szintén, hogy az oroszok is jártak a Holdon.

Markó Béla: Békétlen feljegyzések

Markó Béla: Békétlen feljegyzések
Ha az ukránok nem védekeznek, elvesztettek volna mindent. Ehhez képest máris győztek, hiszen az egész hazájuk semmiképpen sem fog már elveszni. Legrosszabb esetben csak a kisebb része. Vagy még az sem. Olyan nehéz ezt megérteni? Nem az ukránokat kell szeretni. Hanem saját magunkat.