A Magyar Hang cikke.

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.

A miniszterelnök kommentbe odatette a Hvg.hu cikkét is, amelynek címe: „Aranykonvoj: Orbán Viktor szerepét is vizsgálja az ügyészség egy dokumentum szerint”. A cikk szerint a Fővárosi Nyomozó Ügyészség nyomoz fogva tartás és hivatali visszaélés gyanúja miatt. Egy másik kommentjében azt kérdezte a kormányfő: „Ha nem hallgatták ki, miért nem?”

A miniszterelnök bejegyzésében utalt egy „kiszivárgott iratra”. Csütörtök délután ugyanis a 444.hu egy birtokába került „állítólagos ügyészségi dokumentumról” írt, amely az ügyben lényegi döntést, utasításokat hozó személyek között említi Orbán Viktor volt miniszterelnököt és Hajdu Jánost, a Terrorelhárítási Központ volt főigazgatóját. A portál állítása szerint a dokumentum még tovább két személyt nevesít a döntéshozók között: Farkas Örs nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő volt államtitkárt, és Demeter Tamást, a NAV korábbi bűnügyi és rendészeti elnökhelyettesét.

A csütörtök délutáni kormányinfón is szóba került az ukrán aranykonvoj ügye. – Azt várja az ügyészségtől, hogy tájékoztassák a nyilvánosságot, meghallgatták-e már a megfelelő embereket az aranykonvoj-ügyben – fogalmazott Magyar Péter. Szerinte az Alkotmányvédelmi Hivatal, az Információs Hivatal, a NAV, a TEK és az ügyészség egymásra mutogat az ukrán „aranykonvojjal” történtek miatt, de szerinte az utasításokat valójában sokkal magasabb szinten születtek. A miniszterelnök úgy tudja, hogy több hete utasította az egyik ügyészi szerv a másikat – konkrét nevekkel – meghallgatásokra, és erről kellene tájékoztatni a nyilvánosságot, megtörténtek-e, vagy ha nem, akkor miért nem.

Nem véletlen a nyomozó főügyészség vezetőjének távozása sem Magyar szerint, állítása szerint súlyos konfliktusok vannak a szervezeten belül emiatt. A miniszterelnök azt üzente a legfőbb ügyésznek, hogy ha nem tudja megtisztítani a szervezetét a fideszes befolyástól, akkor távozzon a hivatalából. A 24.hu kérdésére válaszolva a kormányfő azt mondta: szerinte Orbán Viktort arról is érdemes lenne kérdezni, hogy mit keresett a TEK bázisán az aranykonvoj elleni rajtaütés napján.