Végre egy öntudatos, keményen fogalmazó, az alattvalói mentalitással szakító állampolgár, aki a kormányt is határozottan számon kéri, ha kell!! Mindnyájan példát vehetünk róla.
Orbán Viktornak hívják.
Méghozzá követeléseit egy brüsszeli sajtótájékoztatón vágta oda. Hogy csak úgy csattant. Nem lennék Magyar Péterék helyében, az már biztos.
Ezt mondta: „Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy egyetlen eurót se hagyjon itt!”
Így. Ilyen halált megvető bátorsággal. Mert olvasta a Bibó kollégiumban a névadótól, hogy a demokrata nem fél. Mást is olvasott tőle mindenféle zsákutcákról, de azt már elfelejtette. Én sem emlékszem mindenre a különböző iskolákból. Tuti, hogy nem tudnék még egyszer leérettségizni.
Azt csak az örökös kötözködők teszik szóvá, hogy hát hiszen azokat az eurókat épp az ő korrupcióik, átláthatatlan gazdálkodásuk, jogsértéseik miatt vesztettük el. Vagy hogy éppen az ő pártjának frakciója nem akarta megszavazni, hogy a helyzet rendezéséhez szükséges törvényjavaslatokat időben, sürgősséggel tárgyalhassák. És az is ő meg a pártja, akik ragaszkodnak azoknak a kádereiknek a bebetonozásához, akiknek módjuk van megakadályozni e törvények hatályba lépését.
De nem érdemes a kákán is csomót keresni. Inkább adjunk még néhány ötletet, mit várhatna el még ez a gerinces polgártársunk. Ha már neki nem sikerült megvalósítania.
Például:
Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy egyetlen korrupt bűnözőt ne hagyjon szabadlábon! A kivételeket lásd a mellékelt listán.”
„Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy ne rabolja el senki aranykonvoját! Az útonállás határozottan rontja a vezetés tekintélyét.”
„Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy egyetlen tagja se üljön egy hosszú asztalnál több méter távolságban Putyintól! Olyan messziről nagyon fáradságos a kézcsók. Ha csak valaki nem szeret az asztalon hason csúszva közelíteni.”
„Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy soha többet egyetlen piros baseball sapkát se hozzon haza Trumptól! Már több évre elég van itthon. „

„Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy óvakodjon a miniszterelnöki dolgozószobát egy meleg orgiákra járó pappal felszenteltetni! Ha lehet, hideg orgiákra járóval sem. Vagy ha ennek feltétlen szükségét érzi, csak a Karmelitát szenteltesse fel, annak már mindegy.”
„Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy a miniszterelnök helyettesét semmiképpen ne nevezzék Zsoltnak! Ez rengeteg félreértés forrása lehet. Még jobb, ha a helyettes nem vadászik rénszarvasokra sem. Legalább Mikuláskor nem. Húsvétkor pedig nyúlra ne! Legalább, amíg az unokáim meg nem nőnek.”
„Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy tagjai azonnal vessenek le minden slimfit ruhadarabot! Én különösen azt várom. A latte avokádós slimfitet tiltsák be, bármi legyen az! Utóbbit nyilváníttassák hazaárulásnak a Szuverenitásvédelmi Hivatallal! Ja, hogy az már nincs? Akkor azt várjuk a magyar kormánytól, hogy haladéktalanul állítsák vissza!”
„Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy a dunántúli mezőgazdasági épületek környékén azonnal egészítse ki a Hadházy folytonos zrikálásától 30 százalékkal megfogyatkozott zebraállományt! Több jogot a zebráknak! A zebrafóbia méltatlan a jogállamhoz! Nem játék a magyar zebra, magyar zebra nem megy babra!

A szerző Facebook-bejegyzése 2026. június 19-én.