Trump most úgy látja, Oroszország miatt nincs béke

Trump most úgy látja, Oroszország miatt nincs béke
„Ezután Vlagyimir Putyin orosz diktátor a hazugságot, a gyűlöletet és a halált választotta. Azt állította, hogy az ukránok drónokat indítottak, hogy megöljék őt számos extravagáns rezidenciájának egyikében”. A Kreml hétfő délután jelentette be ugyanis...

Magyar Péter: Mi vagyunk a többség

Magyar Péter: Mi vagyunk a többség
Ez az év nem egy a sok közül. 2026 a közös döntés éve lesz. Ez az év egy közös ítélet. Aki azt hiszi, hogy az a fő kérdés, hogy ki kormányozzon, téved. A kérdés az, hogy hogyan akarunk élni. És mind tudjuk, hogy hogyan élünk mi magyarok most.

Terták Elemér: Ki szítja a háborús fe­szültséget?

A NATO-tagországok vállalása Publius Flavius Vegetius Renatus római hadtudományi író De re militari („Katonai ügyekkel kapcsolatban”) című értekezésének egyik maximáján alapul: „Aki békére vágyik, készüljön fel a háborúra” („Si vis pacem, para bellum”).

módos.jó: Karácsonyra

Remélhetőleg 2026 tavaszán bekövetkezik a kormányváltás, talán beindul az Út a Börtönbe Program. A mostani bandából a bizonyíthatóan kor­rupt, hazug, tolvaj, csaló, hata­lom­mal visszaélő politikusok méltó helyükre kerülhetnének. Ha előbb nem, az év végére. Karácsonyra.

Rónay Tamás: Viharfelhők

A nemzetközi politika horizontja 2026 elején aligha ad okot derűlátásra. Donald Trumpnak még három éve van hátra amerikai elnökként, és ha eddigi viselkedéséből indulunk ki, tovább romló globális környezetre kell felkészülnünk.…

Szirtes I. János: Háború és béke Ukrajnában

Oroszország fölénye meghaladja a lehetőségeinek négyszeresét, Ukrajna egyedül nem is képes ellenállni, de sem olyan mennyiségű, sem olyan minőségű támogatást nem kapott, amivel a szuverenitását biztosítani tudta volna. Csoda, hogy ilyen sokáig kitartott.