Szűcs R. Gábor: Elmegyógy

Mi a neve a norvég királyfinak Shakespeare Hamlet dán királyfi című drámájában? – Fortinbras, mi más? – Egy utolsó kérdés: ki robbantja ki a harmadik világháborút? – Magyar Péter! Hát ki más!! – Hm. Attól tartok... nővérke, duplázzuk meg az adagot. Az úr még sokáig bent marad.

Gömöri Görgy: Sajnálatos sajtóhibák és brutális bakik

Gömöri Görgy: Sajnálatos sajtóhibák és brutális bakik
Elküldtem a verset Molnárnak, és az meg is jelent az Új Látóhatárban, csekély sajtóhibával: a „csípőjét” helyett a lány „cipőjét” szorongattam. Később hosszan kellett magyarázkodnom, hogy meglehet, Molnár titokban fetisiszta, de én egész biztosan nem vagyok az.

Várkonyi Tibor: Benes-kártyák kiosztva

Várkonyi Tibor: Benes-kártyák kiosztva
Ungváry Krisztiánnak az ügyre reagáló rövid podcastjában döbbenetes felsorolást hallhatunk arról, hogy akár a magyar zsidótörvényekhez képest is mennyivel durvább, emberi léttől megfosztó állapotot hoztak létre ezek az okiratok. (Javaslom a meghallgatását.)

Zelenszkij: A háború végét akarjuk, nem Ukrajna végét

Zelenszkij: A háború végét akarjuk, nem Ukrajna végét
Zelenszkij szerint, ha kivonulnak Donbaszból, azt jelentené, hogy „mindennek vége”. Moszkva jelenleg Donyecknek mintegy 75 százalékát, a szomszédos Luhanszknak pedig 99 százalékát tartja fennhatósága alatt, de az egészet akarja.

Batka Zoltán: Migránskúra

Még csak január 5. volt, amikor egy indiai lapból kiderült, hogy Európa nagy homofóbja, migránsevője, díszkereszténye, agyonszolizott fehér fajvédője suttyomban egy migráns ayurvéda-kuruzslóval Keralában járt méregtelenítő kúrán.

Milyen sors vár az Európai Unióra?

Milyen sors vár az Európai Unióra?
Németországban eddig íratlan szabály volt, hogy a demokratikus pártok nem működnek együtt a szélsőjobboldallal. Ez a „tűzfal” formálisan ma is létezik a demokratikus pártok, így a CDU részéről is. Ugyanakkor Kelet-Németországban ez a fal egyre jobban repedezik.

Puzsér Róbert: Különös próbája ez a magyar társadalomnak

Olyan év kezdődik, amelyben a magyarság lehetőséget kap, hogy visszatántorodjon a keleti blokk pereméről. Ha sikerül, az ezúttal talán alaposabb tanulsággal jár, mint harmincöt évvel ezelőtt. Ha sikerül, talán jobban megbecsüljük majd a szabadságot.

Konok Péter: Kapu propagandista? Nahát!

Országocskák felküldhetnek valakit az űrbe, hogy elmondhassák: felküldtek valakit az űrbe. Ez ennyi. Az űrbe szép légvárakat lehet építeni. Kapu Tibor és "küldetése" lényegében egy nagy kék kormányplakát, csak többe került. Senki sem árult itt zsákbamacskát.