Lengyel László: Az életünk lassan már kicsordul

Lengyel László: Az életünk lassan már kicsordul
Szeptember 11-e a gyász és az emlékezés napja, de ugyanakkor a szembenézésé is. Felelőtlen és alkalmatlan politikusok – gazdasági, szellemi és média-elitek által támogatva – Amerikát, s vele a világot húszéves zsákutcába vezették. Nem a liberális demokrácia bukása ez, hanem tévúton járó politikusoké.

Szabad szemmel: A pápa féken akarja tartani Orbánt

Viszont fontos téma lesz a migráció, amit a magyar vezető méregnek nevezett. Gyakorlatilag lezárta az országot az újonnan érkező illegális menekültek előtt. Magyarország tavaly mindössze 115 kérelmezőt fogadott be, Németország 122 ezret.

Horváth Gábor: Két elveszett évtized

Ha a történelmet nézzük, két, sok szempontból elvesztegetett évtized, és nem is látni még a végét, hiszen országok, sőt egész régiók fejlődése siklott félre. Ha létezne az emberiség kínjai láttán kéjes örömöt érző ördög, most elégedetten vigyoroghatna a pokolban.

Hargitai Miklós: Két nap

A felső klérus demonstrál(t) ugyan valamit, de olyasmit, amit nem kellene: az állam és az egyház alkotmányellenes összeborulását. Erdő Péter bíboros ma nagyobb színpadon misézik a Parlamentnél a magyar államegyház feje és a pártelit előtt, mint holnap a pápa a Hősök terén.

Bolgár György: A felháborodás hete

A németek nemhogy nem lőttek hátba bennünket, hanem megnyitották határaikat, és beengedték a Magyarországon összegyűlt menekülteket. Aztán pedig az Európai Unió védte meg Magyarországot is, amikor 2016 márciusában megállapodott Törökországgal, hogy ne engedje tovább a menekülteket Európába.

Hargitai Miklós: Előszezon

Ezért van az is, hogy az elmúlt három évtizedben a parlamenti nagyszínpadra kilépő összes párt szétszakadt, és hogy egyiket sem sikerült olyan kicsire szeletelni, hogy ne maradjon benne még legalább két, egymással szemben álló frakció.

Rónay Tamás: Mi a fontosabb?

Az olasz miniszterelnök azonban olyan következetesen, határozottan és olyan irigylésre méltó tekintéllyel halad az általa kijelölt úton, hogy leperegnek róla Salviniék vádjai, és valószínűleg nem kerül sor kenyértörésre.

Robert E. Lee tábornok se nyert volna Afganisztánban

Robert E. Lee tábornok se nyert volna Afganisztánban
„Senki se volt nagyobb vesztes az amerikai történelemben, mint Robert E. Lee” – mondta Seidule. „Nincs olyan tábornok, akit stratégiai, taktikai, operatív szinten jobban legyőztek volna …  Sem Lee, sem a szobra nem érdemel talapzatot.