Kárpáti János: Az MTI hallgat

A közmédia hírügynöksége egyetlen árva szóban sem számolt be az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek tegnap esti tévévitájáról. Azt hiszem, a legelkötelezettebb kormánypárti is kénytelen belátni: itt a tisztességnek, a korrekt szakmaiságnak már a látszata sem maradt.

Fábián András: Vita a vitáról

Ha minden a tervek szerint alakul, márpedig ezt a tegnap esti vita erősen valószínűsíti, ideje a hölgyeknek és az uraknak valami biztosabb megélhetés után nézni. Mondjuk jelentkezhetnek a Blaha vagy a Lánchíd felújítására segédmunkásnak.

A VITA, Erdélyből nézve

A szegénység fokát tekintve a harmadik, a korrupció fokát tekintve – nem véletlenül ugyanazokkal az országokkal, Romániával és Bulgáriával – holtversenyben első, vagyis a legkorruptabb az Európai Unióban. A sajtószabadság tekintetében pedig legutolsó!

A Lánchíd a jelképe a keresztények és zsidók kapcsolatának

A Lánchíd a jelképe a keresztények és zsidók kapcsolatának
E történelmi találkozó reménysége, hogy “tovább élünk együtt zsidók és keresztények, egymás iránti tiszteletben, embertársi megértésben és igaz testvéri szereteteben” – tette hozzá Frölich Róbert főrabbi. A zsidó szervezetektől Ferenc pápa egy ezüst tóramutatót kapott.

Vásárhelyi Mária: Az utolsó nagy humanista

És azt is értettem, hogy minden mondatát a mai magyar egyházi és állami hatalmasságoknak címezte azt üzenve, hogy az ő viselkedésük elárulása mindannak, amiben Jézus hitt és amit híveitől elvár.

Mikó Ferenc: Mi van Kelet felé?

Kelet felé van Oroszország, Kína, Azerbajdzsán (emlékeztek a baltás gyilkosra?), Türkmenisztán (türk ház Budán ingyen!), Irán, kipcsak-föld (?) stb. Ezek jó része mohamedán vallású! Tényleg kelet felé kéne mennünk? Rossz az irány!

Karácsony Gergely: A Lánchíd és a pápa

Mindig, ha valaki be akarta kebelezni a másikat, az nem építő volt, hanem romboló, ahogyan az is, aki ki akarta rekeszteni a másikat, ahelyett, hogy befogadta volna. Hányszor megtörtént ez a történelem során!