Választ a kérdésre ne reméljenek. A hatalom emberei ugyanis azt már nem osztják meg velünk, földi halandókkal. Meg kell elégednünk a tartalom nélküli válasszal, vagyis azzal, hogy tárgyalásra érett csomagot küldtünk.
Kenderes után az elmúlt szűk három évtizedben cirka tucatnyi Horthy-szobrot avattak az országban, jellemzően kistelepülések magáningatlanain, illetve egyházi intézményekben. Állami közintézményben eddig soha. Lassan kiszárad a Rubicon…
Alkoholisták, öngyilkosok és Kossuth-díjasok, olykor mindhárom állapotot kipróbálták. Vajon tragédiájukban milyen szerepet játszott a Kádár-korszak kultúrpolitikája és a rendszerváltásból való kiábrándulás?
Az eddig nyilvánosságra került tényekből egyértelmű, hogy Trump szupertitkos iratokat is magával vitt, amelyek még a Fehér Házon belül sem hagyhatták volna el a helyiséget, amelyekben őrizték őket. Nem világos, hogy miért tette, de mindegy is...
A magyar nép sosem volt „katonanemzet”. Háborúink jobbára a nép egy-két százalékát adó nemesség magánbalhéi voltak, a 98 százalékot adó istenadta (kevert fajú) nép háború idején is szántott-vetett, vagy menekült és bújt.
Nekünk elég lenne egy unalmas, szokványos diplomáciai képviselet is, amely nem a harmadik világ féldiktatúráiban, hanem az Európai Unióban, a V4-ekben, a „nyugati buborékban” öregbíti hazánk hírnevét.
Az orosz elnök szerint a nyugati országok katonai konfliktusok kirobbantásával akarják fenntartani "hegemóniájukat". Az állította, hogy Oroszország "az Egyesült Nemzetek Alapokmányával teljes összhangban" indított "különleges hadműveletet" Ukrajnában.
A független sajtó már több hónapja ír arról, hogy a hadsereget elítéltekkel töltik fel. A Wagner CSVK emberei végzik a toborzást, s azt ígérik a börtönlakóknak, hogy szolgálatukért cserébe törlik hátralévő büntetésüket. Erről azonban nem kapnak előre papírt.
Tehát nem okos és művelt nők kellenek ennek az országnak, hanem koncentráló futballisták... Megáll az ész. Egészen perverz gondolkodás ez. Az ÁSZ elemzése egy nők elleni kiáltvány.
A magyar- és lengyelországi demokratizálódás is ezzel vált lehetővé, mint ahogyan a német egység helyreállítása is ennek a politikának köszönhető. A szovjet hadsereg elhagyta Kelet- és Közép-Európát, amiért ezek az országok nem lehetnek elég hálásak Mihail Gorbacsovnak.
Ez a weboldal sütiket használ az Ön élményének javítása érdekében, miközben Ön a webhelyen navigál. Ezek közül a szükség szerint kategorizált sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek nélkülözhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó sütiket is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a weboldalt. Ezeket a sütiket csak az Ön beleegyezésével tároljuk a böngészőben. Önnek lehetősége van ezekről a sütikről is lemondani. De ezeknek a sütiknek a lemondása befolyásolhatja böngészési élményét.
A szükséges sütik elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak olyan sütiket tartalmaz, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági jellemzőit. Ezek a sütik nem tárolnak személyes adatokat.
Azokat a cookie-kat, amelyek nem feltétlenül szükségesek a weboldal működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok gyűjtésére használnak elemzéssel, hirdetésekkel vagy más beágyazott tartalmakkal, nem szükséges cookie-knak nevezzük. A sütik webhelyen történő futtatása előtt kötelező beszerezni a felhasználói hozzájárulást.