Gábor György: Közöny, pestis, bukás…
Palkovics büszke nyugalmáról egy mondat jut eszembe Camus L’Étranger című regényéből: „…ha a szív üressége, azon a fokon, amelyen ennél az embernél találhatjuk, valóságos örvény lesz, s ebbe a társadalom is belebukhat.” (Ford. Gyergyai Albert)

