Vas András: A költő visszatér

„Látjuk, hogy elindul helyettünk meghalni a magyar szabadságért” – vizionálta a miniszterelnök, akit cseppet sem zavart, hogy kordonok mögött beszél folyamatosan a szabadságról. Petőfi már csak ezért is elzavarta volna a portájuk elől.

Kácsor Zsolt: De szeretnék Bogár László lenni!

Bogár úr rátalált egy sablonra, amelyet minden történelmi eseményre ráilleszt, s máris megvan a megoldás: a történelem minden fontosabb eseményét a a „háttérhatalmak” (magyarul: „tudjukkik”) tervelték ki, haszonszerzés és a népek megnyomorítása céljával.

Kácsor Zsolt: Ünnep után

A demonstrálók dühe azért irányult a zsidók ellen, mert az igaz ugyan, hogy 15-én a lelkes fiatalok a respublika nevében az osztrákoknak mentek neki, de a nép, az istenadta, erősen hiányolta a 15-i megmozdulás mozzanatai közül a szokásos zsidóverést.

Horváth Gábor: Nagy ív

Szövetségeseinknek elfogyott a türelmük. Már nem érdekli őket, hogy mit akar Orbán. A korábbi értetlenséget megvető legyintés váltotta fel: „Brüsszel” nagy ívben tesz rá, mi motiválja Orbánt, úgy döntött, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyja. 

Muhi Sándor: Ne magyarázd, mutasd!

Muhi Sándor: Ne magyarázd, mutasd!
Ez a kötet természetesen csak egy kis hányada annak, amit a témakörről fontos lenne elmondani, de a leírtak bármikor kiegészíthetők a honlapom (muhisandor.com) képanyagával és több kötetnyi elméleti részével.

Fábián András: Gyüttmentek

Ők azok, akik nem elégszenek meg a pár száz fős pártocskáik acsarkodásával és egymás – leginkább a DK és Gyurcsány – gyengítésének harci örömeivel. Az “átlépők” megértették, hogy az erő ott van, ahol a legnagyobb a támogatottság.

Arató András: Keressük Petőfit

"Látjuk, hogy odakanyarítja a tizenkét pont elé, hogy legyen béke". Nem a látás – nem látás dichotómiája a lényeg, hanem itt most a nagy példakép önkorrekcióra való képessége ékes bizonyítékának vagyunk ezek szerint mégiscsak szemtanúi.

Ágoston Hugó: Tompa Gábor megrendítő szereptévesztése

Persze a Petőfi-Barguzin, a Petőfi-apja-Széchenyi meg a többi ilyen hülyeség, amit képesek előadni, csupán kórtermi pletyka. Elsősorban ideológiai propagandáról van szó – ami nem zárja ki a sajátos paranoiát és a konfabulációt, sőt, egylényegű vele...