Ódor Lajos: Orbán Viktor pozíciója nem túl kellemes

Ódor Lajos: Orbán Viktor pozíciója nem túl kellemes
"Kinek áll érdekében, hogy a többségiek vagy más nemzetiségek ferde szemmel nézzenek ránk? Ez a hangulat Mečiar vagy Slota idején volt itt, de szerencsére megszabadultunk tőle. Én nem látok problémát a nemzetiségek között Szlovákiában, és kár volna ezeket a témákat újra megnyitni”

Orbán Viktornak szóltak, hogy ne tiktokozzon, mert veszélyes

Orbán Viktornak szóltak, hogy ne tiktokozzon, mert veszélyes
Az alkalmazás használata adatvédelmi és kiberbiztonsági kockázatot rejt, ezért nem mindegy, hogy telepítve van-e minisztériumi vagy kormányzati eszközökre. tulajdonosi szerkezete ezer szállal kötődik a kínai államhoz, a Kínai Kommunista Párthoz.

Fábián András: A nemzeti véderő

Nem Magyarország és nem a magyarok érdeke az, ami történik. Magyarországnak ugyanis – és ez mára már egyértelműen bizonyított – csupán egyetlen igazi ellensége van: Orbán Viktor és az általa irányított politikai és gazdasági bűnszervezet.

Gáspárik Attila: Nadia és a Securitate

Gáspárik Attila: Nadia és a Securitate
A felfokozott hangulatú interjúk során Károlyi Béla és Márta meg sem említette az olimpiai bajnok áldozatvállalását. Bár nem mondta ki, mindenki érezte Károlyi ellenségességét a tornásznővel szemben.

Mattyasovszky Brigitta: Az igenis buta

Felőlem nevezhetik ezeket az embereket megtévesztetteknek is: a végeredmény ugyanaz – és a megtéveszthetőség oka egyébként a butaság. Aki pedig elhiszi, hogy ez jó az országnak – az meg egyenesen hülye.

Kaltenbach Jenő: Nostradamustól irányváltásig

Tanultam történelmet. Magyart is, de nem emlékszem olyan időszakra, amikor a magyar elit ne a nyugathoz akart volna tartozni. Ez valójában, mint titkos vágy, még Kádár alatt is így volt. Orbán az első, akinek a nyugattal szemben a kelet a példaképe.

Székedi Ferenc: Oppenheimer

Egyáltalán nem használták a manapság oly gyakori CGI-t, azaz kompjúterrel alkotott vagy módosított képeket, mégis olyan remek, közönségvonzó alkotás kerekedett ki belőle, amely szinte bizonyosan bevonul a filmtörténetbe.

Az amerikai világrend védelmében – kaganiánus rövidposzt

Az amerikai világrend védelmében – kaganiánus rövidposzt
A demokráciák, minden hibájuk ellenére, sokkal kevésbé romlottak, mint a despotikus rezsimek. Nincs a történelemnek ennél nyilvánvalóbb tanulsága. Ha szétnézünk a glóbuszon, manapság nem sok ember találunk, aki őszintén azt mondja, “inkább élnék Kínában, mint az Egyesült Államokban”.

Szerető Szabolcs: Putyin a béketáborban

Miközben a magyar miniszterelnök megint arról beszélt, hogy Ukrajna ereje elfogyott, az orosz elnök mintha éppen ennek az ellenkezője miatt háborogna: a nyughatatlan ukránok támadnak Ukrajnában. Hallatlan! Vagyis övék a kezdeményezés...