Feltételezem, hogy a Madách Gimnázium igazgatója a tanártársaival, a szülők és a diákok képviselőivel egyeztetve hozta meg a döntést, hogy nem tiltják ki az iskolából a digitális oktatást segítő eszközöket és belső szabályzatukban döntik el, hogy mikor, milyen célból, kinek az engedélyével lehet használni tanórákon ezeket az eszközöket. Körülbelül úgy, ahogy ezt a XXI. század második évtizedében elképzeljük.
Így most, amikor emiatt az iskolai autonómiát védő döntése miatt Pintér Sándor kirúgta az igazgatót, remélem, hogy a teljes tantestület, a diákok és a szülők egy emberként állnak ki az igazgató és a intézmény autonómiája mellett!!!
És abban is is bízom, hogy a többi állami középiskola vezetője, tanára és diákja, valamint a szülők közössége is szolidáris lesz a Madách Imre Gimnázium igazgatójával, aki döntésével nemcsak saját iskolája, hanem az oktatás szabadsága mellett is kiállt. Olyan jó lenne, ha nem maradnának mindig magukra azok, akik megpróbálják védeni intézményük szuverenitását és szabadságát, mielőtt teljesen bedarál minket az önkényes hatalom.

Édesanyám 1951-ben a Madách Gimnáziumban kezdte történelemtanári pályafutását. Tanári pályájának legszebb éveit töltötte ott, 1956-os deportálásunkig. Egy fantasztikus igazgató, nagyszerű kollégák és kiemelkedő diákközösség tették felejthetetlenné számára ezeket az éveket.
A Madách azóta is őrzi és tovább örökíti ezeket az erényeket. Anyukámra is gondolok, amikor ma elmegyek tüntetni a Madách Gimnázium szuverenitásáért.

A szerző Facebook-bejegyzései 2024. augusztus 28-án.