Vajon létezik-e olyan, hogy bizonyos nárcisztikus vonások, esetlegesen a nárcisztikus személyiségzavar vagy pszichopátia, vagy annak a határai pozitívan befolyásolnak vezető politikusokat a karrierjükben? Léteznek-e jól funkcionáló nárcisztikusok, és ha igen, mi lehet a titkuk? Miben segítheti őket ez a fajta személyiség vagy ennek a zavara?
Az első részben bizonyos fogalmak tisztázására kerül sor, mint például hogy mi a különbség a nárcisztikus stílus és a nárcisztikus személyiségzavar között, melyek a diagnosztikai kritériumok, illetve, hogy miben van jelentősége annak, hogy valaki szimplán nárcisztikus avagy rosszindulatú nárcisztikus-e? .
Donald Trump, Orbán Viktor, Barack Obama, Hillary Clinton, Duterte, Bolsonaro, Tony Robbins, Arnold Schwarzenegger stb… Mi a közös bennük? Mindannyian a ,,magasan vagy jól funkcionáló” nárcisztikusok csoportjába tartoznak, amely ma egy új, követendő trenddé vált. Mégis mi lehet vonzó egy személyiségzavarban vagy egy ahhoz közeli állapotban, és miképpen sikerülhet ebből produktív életet, eredményt kovácsolnia egy embernek? Mit csinálnak ők másképp?
Nárcisz Coach – Gyura Barbara –, az előadó: pszichológus terapeuta, tréner és író. Tükröm légy! címmel zártkörű fb csoportot vezet, amelybe jelentkezhetnek a magukat nárcisztikusoknak vagy azok sértettjeinek gondoló személyek, hozzátartozóik, munkatársaik, gyermekeik stb. (Lásd: kiemelt kép.) Ez a csoport olyan értelemben exkluzív, hogy a tagjait felkérik, ne hozzanak más platformokról, weboldalakról, facebookról cikkeket, bejegyzéseket, posztokat, azokat nem hagyják jóvá. A négy éve indult csoportnak közel 24 ezer tagja van.