Legalábbis így számol az MSZP elnök-frakcióvezetője, adatokkal érvelve. Olyan brutális áremelést vezetnek be, amilyenre még nem volt példa Magyarországon. Ráadásul ez az áremelés szükségtelen. Az áramnál azért szükségtelen, mert Paks el tudná látni a teljes lakosságot 12 forintos árammal. A gáznál pedig azért szükségtelen az áremelés, mert Szijjártó Péter és Orbán Viktor azt mondták, a Gazprom-szerződés biztosítja, hogy ne kelljen emelni a lakossági gázárakat.
„Németh Szilárd energia-áremelésért felelős kormánybiztos szerint az áram és a földgáz árának – szerintem brutális – emelése a családok háromnegyedét nem érinti, és ezt szajkózza a Fidesz úton-útfélen. Ez azonban HAZUGSÁG!” – írta hétfői Facebook-bejegyzésében az MSZP-elnöke.
Tóth Bertalan kalkulációját azon számokra alapozza, melyet a Technológiai és Ipari Minisztérium küldött meg az ATV-nek.
Korábbi:
Végre megtudtuk: ennyi átlagfogyasztó van a kormány szerint – Nem siették el közölni az adatokat.
A politikus úgy látja, a KSH szerint lakásból 4,5 millió van, háztartásból 4,2 millió. Magyarul, nincs annyi háztartás, mint ahány lakossági áramfogyasztót a minisztérium feltüntetett. Sőt, az 5,6 millió áramfogyasztó még úgy sem jön ki, hogy még a természetes személy tulajdonában álló üdülőket, hétvégi házakat, nyaralókat is magában foglaló egyetemes szolgáltatásra jogosult kört számoljuk össze, hiszen a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal éves beszámolója szerint az egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználói helyek száma 2021 decemberében nem érte el az 5,4 milliót.
Az 1,4 millió átlag feletti áramfogyasztó tehát nem a háztartások negyedét, hanem minden harmadik háztartást jelenti, vagyis ennyi családot az Orbán-kormány szerint is érint az egyébként szükségtelen áramáremelés – vélekedik az MSZP elnöke.
Korábbi:
A rezsiharc áldozatai: ha valaki hülyeséget számol ki nekik, nincs közöttük egy, aki azt mondja, itt valami nem stimmel? – Soha nem gondolta, de most megtudta, hogy pazarló…
Megjegyezte, a gázellátásban hasonló csúsztatások vannak. Itt eleve nem 3,5 millió fogyasztót kellene alapul venni, hiszen még a MEKH adatai szerint is csak 3,3 millió egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználási hely volt tavaly novemberben, amely számban a nyaralóktól kezdve minden benne van. A 900 ezer átlagfogyasztás feletti háztartás tehát itt is jó eséllyel eléri a felhasználók harmadát.
Összefoglalva szerinte ez az alábbiakat jelenti:
- Az Orbán-kormány hazudott a rezsicsökkentés megtartásáról.
- Olyan brutális áremelést vezetnek be, amilyenre még nem volt példa Magyarországon.
- Ráadásul ez az áremelés szükségtelen.
- Az áramnál azért szükségtelen, mert Paks el tudná látni a teljes lakosságot 12 forintos árammal.
- A gáznál pedig azért szükségtelen az áremelés, mert Szijjártó Péter és Orbán Viktor azt mondták, a Gazprom-szerződés biztosítja, hogy ne kelljen emelni a lakossági gázárakat.
- Az intézkedés hatásainak bemutatása ugyanolyan dilettáns és hazug, mint az áremelés.
„Ideje lenne, hogy végre őszintén kezdjenek beszélni!” – zárta sorait Tóth Bertalan.
Megjelent a Népszava Belföld rovatában 2022. július 25-én.
Mindez a Facebookon:
Újabb dilettáns hazugság Orbánéktól – ezúttal a brutális áremelések hatásairól
Németh Szilárd energia-áremelésért felelős kormánybiztos szerint az áram és a földgáz árának – szerintem brutális – emelése a családok háromnegyedét nem érinti, és ezt szajkózza a Fidesz úton-útfélen.
Ez azonban HAZUGSÁG
A Technológiai és Ipari Minisztérium közzétette az átlag alatti és feletti áram és gázfogyasztók megoszlását, amellyel igyekezett alátámasztani Németh Szilárd állítását.
A minisztérium közleménye szerint az áramellátásban az 5,6 millió fogyasztóból 4,2 millió átlagfogyasztású vagy az alatti, a gázellátásban 3,5 millió fogyasztóból 2,6 millió átlagfogyasztású vagy az alatti. Így a Németh Szilárd által említett háromnegyed-egynegyed arány nagyjából ki is jönne.
A bökkenő csupán annyi, hogy a KSH szerint lakásból 4,5 millió van, háztartásból 4,2 millió. Magyarul, nincs annyi háztartás, mint ahány lakossági áramfogyasztót a minisztérium feltüntetett. Sőt, az 5,6 millió áramfogyasztó még úgy sem jön ki, hogy még a természetes személy tulajdonában álló üdülőket, hétvégi házakat, nyaralókat is magában foglaló egyetemes szolgáltatásra jogosult kört számoljuk össze, hiszen a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal éves beszámolója szerint az egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználói helyek száma 2021 decemberében nem érte el az 5,4 milliót.
Az 1,4 millió átlag feletti áramfogyasztó tehát nem a háztartások negyedét, hanem MINDEN HARMADIK HÁZTARTÁST jelenti, vagyis ennyi családot az Orbán-kormány szerint is érint az egyébként szükségtelen áramáremelés. (A Habitat Humanity Magyarország szerint ennél lényegesen több háztartást érint, a legnagyobb mértékben a családi házban, különösen a Kádár-kockákban élőket érinti, erről a G7.hu portálon közöltek cikket, ami elérhető a kommentek között.)
A gázellátásban hasonló csúsztatások vannak. Itt eleve nem 3,5 millió fogyasztót kellene alapul venni, hiszen még a MEKH adatai szerint is csak 3,3 millió egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználási hely volt tavaly novemberben, amely számban a nyaralóktól kezdve minden benne van. A 900 ezer átlagfogyasztás feletti háztartás tehát itt is jó eséllyel eléri a felhasználók harmadát.
Összefoglalva:
Az Orbán-kormány hazudott a rezsicsökkentés megtartásáról.
Olyan brutális áremelést vezetnek be, amilyenre még nem volt példa Magyarországon.
Ráadásul ez az áremelés szükségtelen.
Az áramnál azért szükségtelen, mert Paks el tudná látni a teljes lakosságot 12 forintos árammal.
A gáznál pedig azért szükségtelen az áremelés, mert Szijjártó Péter és Orbán Viktor azt mondták, a Gazprom-szerződés biztosítja, hogy ne kelljen emelni a lakossági gázárakat.
Az intézkedés hatásainak bemutatása ugyanolyan dilettáns és hazug, mint az áremelés.
Ideje lenne, hogy végre őszintén kezdjenek beszélni!