Csak a leglényegesebb félrebeszéléseket emelem ki.

1. Korábban nem voltak merényletek, csak amióta jönnek a migránsok tömegével (azaz 2015 óta).

De igen, voltak. Tömegével voltak

Lod, Izrael 1972
München, olimpia 1972
München Oktoberfest 1980  
Beirut laktanyák ellen 1983
Lockerbie 1988
Tokói metró 1995
Párizs merényletsorozat 1995
9/11, New York 2001
Madrid, metró 2004
London, metró és autóbusz 2005
Boston, maraton 2013
Brüsszel, zsinagóga 2014
STB.

És ezek csak a 2015-ös nagy migrációs hullám előtti merényletek. Nem számítottam be a politikusok (Aldo Moro, Olof Palme, Itzak Rabin, Zoran Djindjic stb.) elleni merényleteket, valamit az oroszok és a csecsenek által vagy a Közép- és Távol Keleten (Pakisztán Indonézia, Fülöp-szigetek  stb. ) elkövetett akciokat sem..

2. Még egyszer: az EU-ban NINCS véleménykülönbség az orosz-ukrán háború megítélésében. Huszonhat állam van más véleményen, mint a budapesti orosz bábkormány

3. Trump hatalomra jutása az EU számára gazdaságilag kifejezetten előnytelen. Emelkedni fognak az EU-ra kivetett vámok, az USA-ba irányuló exportunk ezt meg fogja érezni.

4. Nincs összefüggés az Oroszország elleni szankciók és az infláció között. Erről eszembe jut egy egyetemi filozófiajegyzet, amely szerint összefüggés van egy baltimore-i (USA) munkás és egy vlagyivosztoki tisztviselő között: mindkettő békevágya. Tényleg. Ezt írták. Van, aki mostan megismétli.

6. Orosz hekkerek: a románok minden tapasztalatukat átadják nekünk. Na ja. Mi meg az oroszoknak, hogy okuljanak belőlük.

7. De a versenyképességgel kapcsolatos mondatok voltak az igazán humorosak. Az előadó szerint a versenyképesség növelése azt jelenti, hogy mindenkinek van munkája, növekednek a bérek. Ja, és a „cserearány” szocialista találmány, tehát a terms of trade index (az export árak változása osztva az import árak változásával) kommunista találmány, akár a szakételem. Már megint: amit nem tudsz, azt ne mondd! Ezek komplett hülyeségek, a gazdaságot biztos kézzel kezeli a jobbhátvéd, és a Fidzsi-szigetek lesállásban van Pilismaróttal.

8. Örülnék, ha megmagyarázná, mi az összefüggés az euró bevezetése és a romló stabilitás között: a helyzet ennek épp az ellenkezője. Senki nem mesélt ennek az alaknak  arról, hogy milyen védelmet jelent az euró? Igaz, föl kell adni a családi maffia játékait. Szóval, az euró bevezetéséről – kötelezettséget vállaltunk rá! – lemondhatunk. Na, gyerekek, hát ettől romlik a forint. A család meg erre spekulál.

9. Az agráriumról már Nagyminiszternek is gőzős álmai voltak, tudniillik hogy növelni kell arányát a GDP-ben. Épp ellenkezőleg! Ez az arány a fejlett országokban 1-2 százalék, csak a politikai súlya nagy. Lengyelország EU-csatlakozásának komoly akadálya volt a mezőgazdaság 20 százalékos aránya, most úgy 5-6 százalék körül lehet, Ugandáé 24 százalék…

Szóval, nincs visszaút a lejtőn. Irány a katasztrófa, hajrá, magyarok.

A szerző Facebook-bejegyzése 2024. december 21-én.