Mottó: A sötétkamrát azért találták ki a fotográfusok, hogy a fény túlzott agressziója nélkül, zavartalanul létrehozhassák azokat a látványelemeket, amikből egy-egy jó fotográfia felépül. Az Új Hét szándéka szerint a jövőben tehetséges kortárs fotósok sötétkamráiban jó fotók után keresgél – s reménykedik, hogy talál is! (CsG)

Vonzóak a régi újságok, lapok. Nem csak az elröppent, távoli idősík folytán, de mert képpel-szóval igyekeztek tájékoztatni olvasóikat az új(don)ságokról és nem tömték tele a nép fejét mindenféle eszmével és propagandával.

A Tolnai Világlapjára rá lehet mondani, hogy konzervatív, naiv, sőt helyenként gügye, de csak mai szemmel nézve, mert annak idején képanyagával (mely jóval kifejezőbb volt, mint ahogy az ember a száz évvel ezelőtti fotó- és nyomdatechnikára gondolva képzeli) sokkal inkább sikerült közelebb hoznia mindazt az eseményt, amiről szólott.

A szarajevói merénylet hírei, az egész Európát átfogó feszültségek, tanácskozások, egyezkedések, üzengetések, fenyegetések, ultimátumok hírei-képei mellett például helyet kaptak az olyan események is, mint az első buszjárat közlekedése Magyarország és Ausztria között. Íme a kép és az alatta szereplő szöveg (a jobb olvashatóság kedvéért ideírom) :

„Autoomnibusz közlekedés Magyarország és Ausztria között. A közös hadügyminisztérium és az osztrák kereskedelmi minisztérium autobusz közlekedést létesített a bukovinai Dornawatra és az erdélyi Beszterce város között. Az új vonalon az első próbautat a mult héten tették meg teljes sikerrel. Az autobusz – amelyen 16 ülőhely van – a 83 km hosszú s az 1250 m magas Magurán átvezető utat 4 1/4 óra alatt tette meg. Képünk útja végén (Besztercében) ábrázolja az autobuszt és első utasait.”