2023. január 12.

PÁLYÁZAT

I. A pályázat célja: lehetőség biztosítása az EMTE oktatói számára közreműködőként (trainervaló részvételre vegyes intenzív programban. Azon oktatók részvétele támogatott, akik meghívást kapnak valamely partner által szervezett BIP keretében oktatási tevékenység végzésére.

trainer jellegű részvétel külföldi fizikai mobilitásként valósítható meg, Erasmus+ oktatási mobilitás (STA) formájában.

A mobilitások az EMTE munkatársainak mobilitási szabályzatában, valamint BIP-szabályzatában leírt módon teljesíthetők.

II. Ösztöndíj: A résztvevők a mobilitás ideje alatt Erasmus+ ösztöndíjban részesülnek valamely KA131 mobilitási projektből, amely megélhetési támogatást és útiköltség támogatást foglal magába. Megélhetési támogatás a fizikai mobilitási napokra adható, mértéke a fogadó országtól függ:

OrszágEUR / nap
Dánia, Finnország, Írország, Izland, Liechtenstein, Luxemburg, Norvégia, Svédország180
Ausztria, Belgium, Ciprus, Németország, Görögország, Franciaország, Olaszország, Málta, Hollandia, Portugália, Spanyolország160
Bulgária, Cseh Köztársaság, Horvátország, Észtország, Lettország, Litvánia, Észak-Macedónia, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Törökország, Magyarország140

Az útiköltség támogatás egyszeri összeg, amely az EMTE székhelye (Kolozsvár) és a fogadó intézmény közötti egyirányú útnak az Európai Bizottság által kijelölt távolságkalkulátorral mért távolsága alapján kerül kiszámításra:

Távolság (a kalkulátor alapján)Standard utazásZöld utazás („green travel”)
100-499 km180 EUR/fő210 EUR/fő
500-1999 km275 EUR/fő320 EUR/fő
2000-2999 km360 EUR/fő410 EUR/fő

Az Erasmus+ támogatás hozzájárul a mobilitás megvalósításához, de előfordulhat, hogy nem fedezi teljes egészében a kiutazás és a külföldi tartózkodás költségeit, ezért – esetenként – szükség lehet egyéni vagy más anyagi hozzájárulásra is. Megengedett bármely egyéb, nem Európai Uniós finanszírozási forrásból származó támogatás igénybevétele, és nyertes pályázat esetén nyilatkozni kell arról, hogy a pályázó a mobilitás ideje alatt nem részesül más uniós támogatásban.

III. A közreműködői (trainer) jellegű STA mobilitás megvalósítása

1. A mobilitás megvalósításának periódusa: jelen pályázati felhívás keretében 2023. szeptember 15-el bezárólag megvalósuló közreműködő (trainer) jellegű oktatási mobilitásra lehet pályázni.

2. Egy munkatárs tanévente maximum két BIP-mobilitáson vehet részt kísérőként, tanulóként és/vagy közreműködőként.

3. A közreműködői mobilitás időtartama minimum két egymást követő nap, a meghívó szerint pályázható. A mobilitás periódusába az utazási napok nem számítanak bele. Öt napnál hosszabb mobilitás esetén az Egyetemi Erasmus Bizottság korlátot állapíthat meg a támogatott napok számának tekintetében, a rendelkezésre álló keretek függvényében.

4. Bármely Erasmus+ mobilitás érvényességének feltétele a személyes jelenlét a fogadó országban, intézményben. A mobilitás lebonyolítása a támogatási szerződés megkötésének pillanatában a támogatást biztosító mobilitási projektre érvényes Erasmus+ mobilitási szabályzat szerint fog történni.

5. A közreműködői jellegű oktatási (STA) mobilitásra is a hagyományos STA mobilitás feltételei érvényesek, azaz az oktatási órák száma 5-7 napos fizikai mobilitás esetén minimum 8 óra, és ha a mobilitás periódusa hosszabb, mint egy hét, akkor a töredék munkahétre számolt minimális oktatási óraszámnak arányban kell lennie az előírt 8 óra/5 munkanap oktatási óraszámmal.

6. Egy adott BIP keretében trainerként részt vevő oktató kísérői szerepet is betölthet, de ebben az esetben nem pályázhat kísérői mobilitásra.

IV. A pályázás feltételei

1. Oktatási mobilitás (STA) kizárólag olyan külföldi partnerintézményben teljesíthető, amellyel az EMTE-nek oktatási mobilitást is magába foglaló érvényes Erasmus+ intézményközi egyezménye van az adott szakterületre a mobilitás megkezdésekor, ezért megfelelő intézményközi egyezmény hiányában azzal a feltétellel hagyható jóvá a pályázat, hogy az érintett oktató közbenjárásával a mobilitás megkezdése előtt létrejön a szükséges megállapodás.

2. Közreműködői jellegű Erasmus+ oktatási mobilitásra (STA) pályázatot nyújthat be a Sapientia EMTE román állampolgárságú vagy Romániában érvényes letelepedési, illetve tartózkodási engedéllyel rendelkező főállású (azaz határozatlan időre kötött munkaszerződéssel alkalmazott), vagy teljes állást betöltő, meghatározott időre kötött munkaszerződéssel alkalmazott társult oktatója. Nyertes pályázat esetén támogatási szerződés kizárólag aktív munkaszerződéssel rendelkező oktatóval köthető.

3. A pályázónak programban való részvételhez megfelelő nyelvtudással kell rendelkeznie.

4. Csak az a fogadóintézmény pályázható, ahol a BIP fizikai része megvalósul a BIP leírása szerint. Ugyanakkor nem lehet pályázatot benyújtani Romániában vagy a pályázó állandó lakhelye szerinti országban lévő intézményben megvalósuló mobilitási tevékenységre.

V. Pályázati dokumentumok

A pályázatot elektronikusan kérjük elkészíteni, és nyomtatott formában, a szükséges aláírásokkal ellátva, egy eredeti példányban kell benyújtani az illetékes Erasmus+ koordinátornak, minimum 30 nappal a mobilitás kezdete előtt.

A pályázati dossziénak a következő dokumentumokat kell tartalmaznia:

1Kitöltött, a szükséges aláírásokkal ellátott pályázati űrlap (I. sz. melléklet). Tanszékvezető pályázónak is fel kell tüntetnie saját nevét a megfelelő helyen, de csak a dékántól szükséges jóváhagyás az űrlapjára.

2. A fogadó intézmény által kiállított meghívó, amely tartalmazza a BIP címét, a mobilitás típusát, a mobilitás konkrét periódusát és helyszínét is. Lehet postai vagy elektronikus úton érkező formális fogadólevél, vagy e-mailben, hivatali e-mail címekről lebonyolított egyeztetés. Minden esetben tartalmaznia kell az iratot kiállító személy nevét, elérhetőségét és funkcióját/beosztását a fogadó intézmény keretén belül.

3. A BIP leírása, amelyet a vegyes intenzív programot koordináló intézmény állít össze.

4Angol nyelven kitöltött, minden szükséges aláírással ellátott Mobility Agreement – Staff Mobility for Teaching (mobilitási egyezmény, munkaterv, II. sz. melléklet). Az egyezményt aláíratás előtt az illetékes kari Erasmus koordinátor segítségével kell véglegesíteni, formai hibás egyezmény nem fogadható el! Kizárólag a pályázó és az illetékes felettes aláírását is tartalmazó Agreement küldhető ki a fogadó intézménynek jóváhagyásra. Elfogadható a fogadó intézmény képviselőjének szkennelt aláírásával és bélyegzőjével ellátott nyomtatvány, ebben az esetben a pályázati dossziénak tartalmaznia kell az itthoni eredeti aláírásokkal ellátott példányt is.

A pályázati felhívás mellékletei innen tölthetők le:

1. sz. melléklet: Pályázati űrlap – BIP, közreműködő (trainer), 2022-2023 (KA131, ST);
2. sz. melléklet: Mobility Agreement – Staff Mobility for Teaching (STA munkaterv).

A pályázati feltételeknek nem megfelelő, vagy határidő után érkező pályázatokat nem fogadunk el.

VI. Bírálati szempontrendszer

A pályázatokat az Egyetemi Erasmus Bizottság bírálja el, a pályázati dosszié teljessége alapján, a pályázó által a 2022/23-as tanévre korábban benyújtott nyertes BIP-mobilitási pályázatok számának figyelembe vételével.

VII. A pályázatok benyújtásának időszaka: a 2022/2023-as tanévben folyamatos, minimum 30 nappal a mobilitás kezdete előtt.

Jelentkezni az illetékes kari Erasmus+ koordinátornál lehet:

Csíkszeredai Kar: Bors Hortenzia, borshortenziauni.sapientia.ro

Kolozsvári Kar: Zöld Zsuzsa, kv.erasmuskv.sapientia.ro

Marosvásárhelyi Kar: Veres Mónika, sapierasmusms.sapientia.ro

További információk az intézményi Erasmus+ koordinátortól igényelhetők: Páll Zita, erasmussapientia.ro

Kolozsvár, 2023. január 11.

Forrás: Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem