Szénási Sándor: Születésnap

Elég hamar kiderült, hogy pápai áldáshoz hozzájutni nem hogy nem reménytelen, de nem is túl drága vállalkozás, a Magyar Hang legalábbis azt derítette ki, hogy a vatikáni alamizsnahivatal weblapján található egy megrendelhető formula...

Rónay Tamás: Bukás

Draghival Olaszország a második világháború óta az egyik legnagyobb lehetőséget szalasztotta el. Tavaly az ő vezetésével elkezdett magára találni az állam, Európában is tényező lett. De úgy látszik, vannak olyan népek, amelyek kárhozatra vannak ítélve.

Á. H.: Semjén Zsolt és a pápai áldás

Most legalább egy életre megtanulja ez a Semjén nevű reménytelen marha, hogy ha az euróövezethez tartoznánk, nem kellett volna a 26 euróért kapható pápai áldásért ennyi vacak forintot kiadnia.

Fischer István: Hoztam egy morzsát a szemétlapátra

Aki nem hiszi, hogy mindezt a kolozsvári Nyomdaipari Vállalat a 9292/1970 sz. rendelés alapján, félfamentes, 63 glmi papírra igenis kinyomtatta, az nézzen utána: Félix Aderca Az elsüllyedt városok című regényének utószavából idéztünk.

Magyar Bálint: Tényleg felemelő érzés magyarnak lenni

Többféle szimbolikus kommunikációs eszközt használ, mint nyelv és művészetek, hogy kifejezze magát, és közölje gondolatait, aminek segítségével különböző együttműködő és versengő társadalmi szerkezeteket hoz létre a családtól a nemzetközi szervezetekig.

Korcsmáros Gábor: Ha kivágják az erdőt…

Haiti – Dominika határa, műholdfotó. Haitin a GDP per fő 1200 dollár, Dominikán 7200. Ugyanaz a sziget. A különbség csak annyi, hogy Haitin a múlt században tarra vágták az erdőket (és a termőtalajt az eső lemosta).

AH: Néwtshcere

Szalontai tudósításában Millye Ibolya újra anyakönyvezte egyik magyar írónkat, az Anna-levelek szerzőjeként Gojdu Eleket írván. A változatosság kedvéért javasoljuk még a Gojdoux Eleque, Gojdou Elek és Goscdu Elech formákat – a Mixat és Sexpír mintára.

Kárpáti János: Kibírjuk-e addig, amíg eljő a Kánaán? 

A miniszterelnök, talán megirigyelvén Nostradamus halhatatlanságát, nem bírt magával, és Tusnádfürdőn kihirdette - ha nem is a világvégét, de legalább a Nyugat alkonyát. Felelősséggel pontosabb dátumot egyelőre nem lehet mondani, az sarlatánság lenne.

Újlaky István: Rasszizmus és kereszténység

Meglehet, a fasisztoid Orbán valóban nem náci, valóban nem rasszista. Ő csak taktikai okokból alkalmaz (és alkalmazott már korábban is) náci – máskor meg lenini – fordulatokat. Ez vajon erkölcsi vagy politikai felmentést ad? Aligha.