Szűcs R. Gábor: Egy másik tanú

Nagy öröm ilyen intelligens emberekkel dolgozni. Tudja, a legtöbb csak ledarálja a szöveget a kamera előtt, mint egy robot. Látszik rajtuk, hogy maguk sem hiszik el. Az egész bagázs ilyen. Az Országházban is… semmi lazaság, beélés, csak darálják a szöveget.

NJF: Kell egy név az embernek

Az Egylet huszárvágással megoldotta a problémát: „zsidósította” polgári „kereszt”-nevét: Ibolya Julianna bat Nehamia – így került be a temetői névjegyzékbe. Nekem szimpatikusabb a Lea bat Nehamia…

Németh Péter: Dönteni, de hogyan?

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? A Fidesszel szemben felsorakozó pártoknak most azt kellene eldönteni: mi a fontosabb, Magyart kiszorítani vagy elkapni a pillanatot, amikor az Orbán-rezsimet a szakadék szélére lehet sodorni.

Czene Gábor: Fenyegetés

A fideszes kormánnyal régóta elkeseredett és egyenlőtlen küzdelmet folytató lelkész az iránta aggódók megnyugtatására közölte: „felsőbb körökből” megüzenték számára, hogy nem akarják börtönbe csukni. Aztán tréfálkozva azzal folytatta...

Lendvai Ildikó: Erkölcsdráma több felvonásban

Orbán mondta: „Magyarországon egy higgadt, nyugodt és észszerű gondolkodás zajlik”, ha meg is zavarják néha filmsorozatot idéző közjátékok. Nem, miniszterelnök úr. Ez nem kis közjáték. Ez maga a darab. Nem lesz jó vége.

Székely Ervin: Kis Schengen – kis lépések

Az, akinek szolgálati leírásában is szerepel Románia nemzetközi képviselete, semmit sem tett a schengeni csatlakozás előmozdításáért, bár nyelvi akadályai nem lettek volna annak, hogy az osztrák kancellárral tárgyaljon erről.

A. N.: Luxusórákat keres a rendőrség a hatvanpusztai birtokon

Csak Peruban van olyan elmaradott társadalom, ahol a rendőrség megrohamozza az elnök rezidenciáját, kiegyensúlyozott és politikailag stabil illiberális rendszerekben ilyen nincs. Az elmaradott dél-amerikai országokban keresnek órákat, ahol csak ennyit lopnak.