Gábor György: Kis magyar antiszemitizmus

Ami engem illet, én amúgy helyeslem, hogy a vonatkozó pártelkötelezett hírportál nyilvánosságot ad, s leközli ezeket a kommenteket, hisz így legalább – ha időnként véletlenül elfeledném – pontosan tudom, hol élek.

Toadwart66: Elmés vasfüggöny

Puha és korrupt diktatúráról van szó, hatalmas vízfejjel a tetején, ezért könnyű nevetségessé tenni és nem is fog örökké tartani. Az Orbán-rezsim leggyengébb pontja a gazdaságpolitikája.

Oszkó Péter: Márki-Zay jól teszi, hogy sokat beszél

Az sem kérdés, hogy ahhoz, hogy az üzenetei a lehető legtöbbek véleménybuborékját áttörjék, markáns és közérthető megfogalmazásokra van szüksége, akár azon az áron is, hogy ezek a megszólalások olykor meggondolatlannak tűnhetnek.

Nyíri András: Megjegyzés Vitézy Tamás írásához

”Vitézy közlésében az a plusz fejlemény, hogy nem csak nagy általánosságban beszélt, hanem konkrétan megnevezett korrupt illetőket is, ami majd egy esetleges rendszerváltást követően tehát hasznos lehet.

Ágoston Hugó: Egyedülálló anyák és fiaik

A fentiekben inkább tutyimutyi oldalról közelítettük meg a kérdést, a sommás általánosító állítás cáfolatának szándékából saját – nem vidám, de nem is szomorú! – példánkból kiindulva, most folytassuk az anyák véleményével.

Rezeda: A körülbelül elnöke

Kádár János a KB (ómami szerint a körülbelül) titkára lett mindig, amiről az MSZMP megyei lapja tudósított, most pedig Orbán lesz a Fidesz elnöke mindig, amiről a KESMA megyei és összes (pár száz) lapja tudósít.

Lendvai Ildikó: Az ő legjobbjaik

"Mi itt nem fogunk megfagyni télen, ők ott meg szülhetnek férfiként, kinek mit intézett a kormánya.” Biztos vagyok benne, csak szerénységből ment le kutyába. Nem akarta, hogy a helyettesei kisebbrendűségi érzéstől szenvedjenek.

Székely Ervin: Kormányfőforgó

A kormányfőforgó működésében, úgy tűnik, még a koalíciós pártok sem bíznak, ezzel magyarázható az, hogy a legutolsó kérdés, amiben megegyeztek az volt, hogy ki legyen elsőként miniszterelnök.

Székely Ervin: Ki nyert, ki veszített?

Az RMDSZ súlya az új koalícióban csökken (a PNL-nek és a PSD-nek a Szövetség nélkül is meglenne a többsége a parlamentben). A tárcák várható számának növekedésével a magyar párt befolyása csökkenni fog, sőt még az is elképzelhető, hogy elveszíti a stratégiai jelentőségű fejlesztési tárcát.

Ágoston Hugó: Első injekcióim

Hatéves voltam, és egyedül jelentkeztem megszúratni magam. Már nem tudom, hogy a haláltól való félelemben mentem szomorú belenyugvással az úton, legyőzve iszonyomat, vagy mert anyám megkért.