Törő András: Rossz idők

Neves közgazdászok megmondták: amikor jól megy az országnak, a költségvetésnek, félre kell tennie a rossz időkre. A kormány másképp gondolta. A rossz idők pedig itt vannak. 

Bajor Andor: Elbocsátott krokodilusok

Továbbra is krokodilusok, illetve alligátorok maradnak: a NewYork-i Bronx Zoo szakemberei, úgy látszik, messzemenően figyelembeveszik a hét szörnyeteg egyéni képességeit. Ez megnyugtató. Végül is legalább a hüllőket nem éri jogi sérelem.

Rédei Ottó: Moszkvában Mercédeszeket osztogatnak?

Akkor még egyszer, lassan mondom, hogy mindenki megértse: Márki-Zay Péter nem azt mondta, hogy magyar katonákat akar küldeni Ukrajnába! Ő csak annyit mondott, hogy Magyarországnak, mint a NATO lojális tagjának támogatnia kell a szövetség döntéseit.

Fábián András: A rossz forgatókönyv

Mint emlékezetes 2015-ben hazánknak első körben 1 294 menekültet kellett volna beengednie. A következő két évben (!) a menekülthullám által leginkább érintett Olaszországtól 306 főt, Görögországtól 988 főt kellett volna átvenni.

Gábor György: Az ortodox, pravoszláv háttér

A béke csak látszólagos, taktikai csupán, s legfeljebb újabb erőgyűjtésre szolgál. Ilyen erőgyűjtés volt az, amikor a Nyugat kitörő lelkesedéssel köszöntötte Putyin cárt az elnöki trónon, benne látva a keleti demokrácia messiását.

Ki az oroszokkal a spájzból!

Természetesen magunk sem akarjuk, hogy hazánk belesodródjon a szláv testvérek pofozkodásába – hiszen ezek között minden saller jó helyre megy -, de az atlanti szövetségeseinket talán jobban kellene támogatni.

Hargitai Miklós: Puritánia

Hogy is mondta a magángépes-helikopteres Szijjártó 2006-ban? „Az embereknek elegük van a luxuskormányzásból. A Fidesz szerint az emberek számára fontos döntéseket hozó, a puritán elveket szem előtt tartó plebejuskormányzásra van szükség.