Boldogságunk négy forrása: Dopamin, Endorfin, Szerotonin és Oxitocin

Boldogságunk négy forrása: Dopamin, Endorfin, Szerotonin és Oxitocin
Ez egy hierarchikus rendszer, melyben a hipotalamusz hormontermelő idegsejtjei serkentő vagy stimuláló hormonokat küld az agyalapi mirigy számára. Ez további válaszreakcióra sarkallja az agyalapi mirigyet, ami további stimuláló, úgynevezett trophormonok kiválasztásához vezet. A trophormonok működése a rendszer feed-back mechanizmusának központi eleme.

A burjánzó erőszaknak csak a mesterséges intelligencia vethet véget

A burjánzó erőszaknak csak a mesterséges intelligencia vethet véget
Azt, hogy az ember nem nélkülözheti a szabályok betartására kényszerítő büntető intézményeket, tudományos kísérletek és antropológiai vizsgálatok is bizonyítják. A történelem során fokozatosan formálódtak ki azok eszközök, amelyekkel a közösségek fegyelmezetlen tagjait rávették a szabályok követésére.

Agyunk a jövőbe lát

Agyunk a jövőbe lát
A szem pupillái öntudatlanul alkalmazkodnak a környezet fényviszonyaihoz, kitágulnak a sötétben, hogy több fényt kapjanak el, és összehúzódnak, hogy fényes időben megakadályozzák a túlexponálást. Amikor ezt az illúziót nézed, a lyuk közben nem sötétedik el. De a lyuk sötétedésének érzékelése elég ahhoz, hogy a pupillák reagáljanak.

Ferenc pápa: Oázis a lelked mélyén

Ferenc pápa: Oázis a lelked mélyén
És amikor hibázol, kezdd elölről. Mert csak akkor leszel szerelmes az életbe. Rá fogsz jönni, hogy boldog, de nem tökéletes életed. De használj könnyeket a toleranciiád öntözésére. Használd a vereségeidet a türelmed edzésére. Használd a fájdalmat, hogy ráhangolódj az örömre.

Az amygdala megmondja, liberális vagy-e

Az amygdala megmondja, liberális vagy-e
Az elemzések azt sugallják, hogy a liberálisok és a konzervatívok agyi tevékenysége észrevehető és megkülönböztető különbségeket mutat a “funkcionális összeköttetésben,” amelyek nagy pontossággal azonosíthatók a kortárs mesterséges intelligencia módszereivel.

„Én, aki ember vagyok” – Kik vagyunk, mi magyarok, és mi a nevünk?

„Én, aki ember vagyok” – Kik vagyunk, mi magyarok, és mi a nevünk?
Nem csak a kisebb népek vannak így vele. Például a baszkok, akiket a világ ezen a néven ismer, önmagukat euskal-nak nevezik. Vagy az albánok, akiknek az önelnevezése: shqiptare (régi magyar nevük: szkipetár, például Jókainál), vagy itt vannak a grúzok, skótok, írek, walesiek és így tovább...