Összeállt Prágában a szélsőjobb a kommunistákkal

Összeállt Prágában a szélsőjobb a kommunistákkal
Petr Fiala liberális-konzervatív miniszterelnök a Cseh Köztársaság érdekeit sértő „oroszbarát irányultsággal” vádolta a tüntetés szervezőit. „Egyértelmű, hogy az orosz propaganda és dezinformációs kampány folyamatosan jelen van hazánkban, és van, aki bedől neki”.

TGM: Gorbacsovról röviden

TGM: Gorbacsovról röviden
Ő valahogy a vereség szimbóluma, holott csak ki akart menteni, némileg ügyetlenül, a romok közül ezt-azt. Kis reményt, aprócska közszabadságokat, nyugalmat, prózaiságot. Nem akarta folytatni az orosz nép hősies szenvedéstörténetét.

Így próbálja a hatalom lejáratni a független bírót

Így próbálja a hatalom lejáratni a független bírót
2006 óta kormánypárti politikusok és jobboldali médiumok folyamatosan össztűz alatt tartják Vasvári Csabát, a Fővárosi Törvényszék bíráját. Sándor Zsuzsa összeszedte, milyen képtelenségekkel és hazugságokkal vádolták meg mostanáig az Országos Bírói Tanács szóvivőjét.

Újra magára hagyott társadalom

Újra magára hagyott társadalom
A kormányzati terv, úgy tűnik, pusztán az, hogy ismét tövig nyomják a bűnbakképzés gázpedálját. A hívők úgyis mindent elhisznek, még ha korog is a gyomruk, az intézményi megfélemlítés pedig annál inkább működik, minél élhetetlenebbek a viszonyok, hiszen annál keményebb zuhanás vár arra, aki sokat szájal a problémákról.

Te, fideszes választó, meddig követed még a kormányt?

Te, fideszes választó, meddig követed még a kormányt?
Mikor elég? Magyarország elfáradt, elszegényedett. Ami itt történt, az a haza kifosztása, a propaganda és a lopás mögé bújtatott alkalmatlanság. Az erőforrások kiapadtak. Nem csak a pénz, a lelki tartalékok is. Minden nappal, órával, perccel közelebb kerülünk a végéhez.