Lukács Csaba: Orbán őszödi beszéde?

Lukács Csaba: Orbán őszödi beszéde?
Erdélyi magyar ismerőseim felháborodása elementárisnak tűnik. „Kibújt a szög a zsákból”, „megtalálta a zsák a foltját”, „mi csak szavazni kellettünk, de most fontosabb, hogy legyen plusz egy embere Brüsszelben” – ilyen posztokat látok...

Magyar Péter: Orbán Viktor most épp a külhoni magyarokat árulta el

Magyar Péter: Orbán Viktor most épp a külhoni magyarokat árulta el
„Orbán Viktor azt teszi most az erdélyi, partiumi és székelyföldi magyarokkal, amit korábban a kárpátaljai és a délvidéki honfitársainkkal. Bezsebeli a szavazataikat, majd elárulja őket, a fejük felett magyarellenes politikusokkal szövetkezik, és közben szuverenitásról és kereszténységről hazudozik.”

Gyurcsány Ferenc: Megtiszteltetés volt

Gyurcsány Ferenc: Megtiszteltetés volt
Huszonöt évet töltöttem a magyar belpolitikában. Voltam fent és lent, tudom, hogy milyen érzés az ország miniszterelnökének lenni, tudom, hogy milyen érzés legyőzni Orbán Viktort, ahogy azt is tudom, hogy mivel jár az országra nézve, ha a jobboldal állampártként uralkodik hazánkon.

Szilágyi N. Sándor: Két pogány közt egy… miért is?

Szilágyi N. Sándor: Két pogány közt egy… miért is?
Ennek a pénteki beszédnek is volt egy előzménye, ami arra utal, hogy Orbán Viktornak ez nem valami hirtelen jött ötlete, hanem kormányközeli körökben ezek tényleg képesek Simionnak szurkolni! Az első forduló másnapján, május 5-én például Deák Dániel írt egy lelkes Facebook-bejegyzést...

Markó Béla: Választási pamflet

Markó Béla: Választási pamflet
Csakhogy nekünk nem olyan Európa kell, amelyben egy sírgyalázóval bármiben is egyet lehet érteni. A mi tolerancia-eszményünk, beismerem, véges. Vagyis véget ér az úzvölgyi katonatemető bejáratánál. Ezt egyértelműen ki kell mondani. A mi döntésünk, a mi felelősségünk ez.

Lendvai Ildikó: Szabad-e gyurcsányozni?

Lendvai Ildikó: Szabad-e gyurcsányozni?
Céljaiban – egy nyugatos, európai, sokaknak társadalmi emelkedést ígérő ország megteremtésében – messze felülmúlta a NER éppen ellentétes, keleties kasztrendszert, szolidaritáshiányt, Európától való le- és elszakadást hozó jövőképét.

Romániai vírus – Smaranda Enachéval Józsa Márta beszélgetett

Romániai vírus – Smaranda Enachéval Józsa Márta beszélgetett
Kérdezte, hogy mit gondolok Ferenc pápáról, azt mondtam, jó ember, érzékeny a többi ember jogaira,igyekszik autentikus keresztényként gondolkodni a világról. Abban a percben azt mondta, ha önnek ez a véleménye erről a semmirekellő pápáról, akkor nem dedikálok.