Szankciókat sürgetnek Magyarországgal szemben az EP-ben

Szankciókat sürgetnek Magyarországgal szemben az EP-ben
A vitában a román AUR-párt képviselői is védelmükbe vették Orbán Viktort. Ennek a pártnak az elnökjelöltje volt George Simion. Diana Șoșoacă képviselő azt mondta, zárják csak ki Romániát és Magyarországot az EU-ból, és akkor „nem lesz Fekete-tenger és nem lesz támaszpont sem”.

Gál Mária: Időt nyert Európa

Gál Mária: Időt nyert Európa
Fellélegzett az Európai Unió Nicușor Dan romániai elnökválasztási győzelme után. Bukarestben nem tűzik ki a Cotroceni-palotára a MAGA zászlót, a kormánypalotán sem fog lengedezni a Vasgárda zászlaja valami pánortodox, a Kremlnek kedves lobogó társaságában.

Orbán Viktor is gratulált Nicușor Dannak

Orbán Viktor is gratulált Nicușor Dannak
„Szeretnék gratulálni Nicușor Dannak a romániai elnökválasztáson aratott győzelméhez. Várom a közös munkát a Magyarország és Románia közötti együttműködés megerősítése érdekében, népeink javára” – írta Orbán Viktor az X-en.