Szankciókat sürgetnek Magyarországgal szemben az EP-ben
A vitában a román AUR-párt képviselői is védelmükbe vették Orbán Viktort. Ennek a pártnak az elnökjelöltje volt George Simion. Diana Șoșoacă képviselő azt mondta, zárják csak ki Romániát és Magyarországot az EU-ból, és akkor „nem lesz Fekete-tenger és nem lesz támaszpont sem”.









