Szűcs R. Gábor: „Se hús, se hal, se jobb, se bal, csak magyar”

Szűcs R. Gábor: „Se hús, se hal, se jobb, se bal, csak magyar”
A szovjetek persze soha nem is mentek el, hisz Jalta óta joguk volt ehhez, állítólag egy gyufásdoboz borítóján adtak el minket nekik, eszük ágában se volt példát felmutatni a szó – számukra kínos – értelmében. El voltunk adva, mint ócskapiacon a lyukas fazék.

Tömpe István: Tisza International

Tömpe István: Tisza International
Tíz egység országjárásra jusson két egység világjárás. E téren Magyar az elmúlt egy évben óriási fejlődést mutatott, de ahogy a költő mondja: még nem elég, és mindezt önálló ügyek mentén és Orbán Viktorral szemben is folyamatosan produkálni kell.

Magyar Péter: Idáig süllyedt az orbáni propaganda

Magyar Péter: Idáig süllyedt az orbáni propaganda
Amíg Orbán Viktor arra költi a közös pénzünket, hogy hírhamisításra és gyűlölködésre tanítsa “harcosait”, addig mi a TISZA közösségében a hús-vér emberekben, a valódi emberi kapcsolatokban hiszünk: a kézfogásokban, az ölelésekben, a párbeszédben, a konstruktív vitában.

Márton László: A lyuk

Márton László: A lyuk
Pomogáts Bélához fordulok. A forradalmat felfalták gyermekei – írta, megfordítva az ismert kifejezést. Az ún. ötvenhatosok 1989-től ízelítőt adtak abból, ami utána következett. Becsmérlés, gyűlölködés. Miért? A magyar átokért. Amely természetesen nem csupán magyar átok. De ettől nem lesz könnyebb hordani.