Gábor György: A magyar fajta-jelleg manifesztációi
És az egész jelenet fölött ott lebeg a gondolat: nem a rendszer, nem az ideológia, nem az autokrácia pusztítja a tudományt – hanem a „fajta-jelleg”. Most, végre, az ország első embere elmagyarázta: nem ő tehet róla. Egyszerűen csak ilyenek vagyunk.









