A Jobbik – Konzervatívok közleménye: A szomszédaink elhúztak, Magyarország sehol…
Csak a történelemkönyvek legsötétebb fejezeteibe, a nemzettragédiák sorába illeszthető az a jövőkép, ami felé a kizsákmányolásra épülő NER taszítja Magyarországot. A Deloitte tanácsadó cég, mint minden évben, ezúttal is felsorolta Közép-Európa ötven leggyorsabban fejlődő technológiai cégét.
Ha a listára tekintünk, láthatjuk, hogy azon Csehország és Lengyelország egyaránt 18, Horvátország 5, Szlovákia 4, Románia 3, Bulgária és Szerbia pedig 1-1 vállalkozással szerepel.
Magyarország egyetleneggyel sem! És ez így volt 2020-ban és 2021-ben is, annak ellenére, hogy 2009-ben hazánk még éllovas volt tizenegy szereplővel.
Hogy mi történt az elmúlt nagyjából tizennégy évben? Működésbe lépett az a családi vállalkozásként működő rendszer, ami nem a versenyképességre, hanem a korrupcióra, a politikai kapcsolatépítésre, a támogatások kiszipolyozására épít! Ez pedig meghozta azt a lesújtó eredményt, aminek beláthatatlan következményei vannak és lesznek.
Magyarország a mértéktelen lopásra fókuszáló rendszer működése miatt jelenleg nem rendelkezik nemzetgazdasági koncepcióval, hacsak az évek alatt gondosan kiépített szabadrablást nem tekintjük annak.
Én nem tekintem. Orbánék ugyanis nem a felelős gazdaságpolitika kidolgozását, nem a magyar nemzeti érdekeket tartják szem előtt, hanem a hatalom megtartását, és arra fókuszálnak, miként tudják minél jobban kiszolgálni a keleti érdekeket: Putyint, illetve Kínát.
Ezt nem nézhetjük tétlenül! Ezért is vállaltam a Jobbik-Konzervatívok felkérését és lettem az EP-listavezetője.
Róna Péter, a Jobbik-Konzervatívok EP-listavezetője
A szerkesztő megjegyzése
A Deloitte kimutatásában A három leggyorsabban fejlődő magyar technológiai cég szerepel – az első 500 között. Ötszáz? Csak három?
„A Dyntell Magyarország Kft. legmagasabbra rangsorolt magyar vállalkozásként a 42. helyezést érte el a Deloitte Technology Fast 500 rangsorában. A mesterséges intelligenciával foglalkozó debreceni székhelyű vállalat nemcsak az egyetlen hazai cég a lista felső 10%-ában, de egyben az EMEA-régió leggyorsabban fejlődő magyar technológiai vállalata is.” (Ami némiképp mégis ellentmond Róna Péter megállapításának, hogy Magyarország ilyen cégei közül egyik sincs az első ötvenben.)
„Az idei 274. helyet megszerző Supercharge Kft. 485 százalékos növekedéssel büszkélkedhet. A céget 2010-ben alapították és Budapest mellett már Londonban is rendelkezik irodával.”
„Az idei lista 429. helyén álló MiniCRM Zrt. 226% százalékos növekedést ért el. A társaság jogelődjét 2009-ben alapították.”