A román válogatott az elődöntőben pénteken Magyarországot múlta felül (3-0), majd szombaton a magyar kormány új nagy barátját, Kazahsztánt a káprázatos, késélen táncoló döntőben (2-2 után, hosszabbításban, büntetőkkel: 12-11). Történt mindez Rász el-Haima (Ra’s al-H̱ayma, Ra’s al-Khaymah) festői városában, a Perzsa-öböl partján.
A siker annál értékesebb, hogy drámai körülmények közt született. Az első félidőben a kapuralövések aránya 13-1 volt Románia javára. Ám tizenegy perccel a rendes játékidő vége előtt még az ellenfél vezetett Mircea Ungur öngólja és Avel Tarjanov találata után. A román válogatott Balogh Marius 49. és 50. percben szerzett góljaival az utolsó másodpercekben egyenlített. (A minifutball vébén egy félidő 20 percig tart, plusz a hosszabítások, a zünet öt perc.) Balogh elnyerte a torna legjobb góllövője és játékosa címet is. A kapus Dragos Nitu, amellett, hogy gólt rúgott, a bűntetőpárbajban kivédte a kazahok 12. hétméteresét is, ahhoz, hogy Bogdan Covaci bevigye a mindent eldöntő találatot. A torna legjobb kapusa Dragos Nitu lett. A román csapatban játszott egy volt nagypályás játékos, Alexandru Bourceanu is. A többiek jószerint amatőrök, például Balogh is, aki nappal dolgozik, este edz.
Elmondható, hogy a román a világ egyik jelenlegi legjobb minifutball-válogatottja, hiszen zsinórban a harmadik világbajnoki elődöntőjét játszotta, korábban pedig két vb-bronzérmet nyert, 2015-ben az Egyesült Államokban és 2019-ben Ausztráliában. A legutóbbi két Európa-bajnokságon (2018-ban és 2022-ben) ezüstérmet szerzett a csapat. Ugyanakkor Európában egyeduralkodónak számítanak, az első hat Eb-t megnyerték, az utóbbi kettőn ezüstérmet szereztek.
A szerkesztő megjegyzése
Az Egyesült Arab Emírségek (vagy Egyesült Arab Emirátusok, gyakran csak Arab Emírségek vagy Egyesült Emírségek, rövidítve magyarul EAE, angolul UAE) olajban gazdag monarchia Délnyugat-Ázsiában, a Közel-Keleten, az Arab-félsziget délkeleti részén, a Perzsa-öböl délnyugati partján. Ománnal, Szaúd-Arábiával és Katarral határos. Az ország szövetségi állam, vagyis föderáció, amely hét emírségből áll. Az emírségeket emírek irányítják abszolút módon, akik közül választással kerül a szövetségi állam élére az államfő és a miniszterelnök. Az ország fővárosa Abu-Dzabi, legnépesebb városa Dubaj. Rász el-Haima a hatodik legnépesebb város. Az iszlám a hivatalos vallás, és az arab a hivatalos nyelv. Az Emírségek kőolaj- és földgázkészlete az egyik legnagyobb a világon.
Érintőleges, de fontos hír: Miután ismert, hogy a 2026-os („rendes”, nagypályás) futball világbajnokságot (a 23. sorszámú jubileumi – százéves évfordulós –, ugyanakkor első 48 indulós tornát) az Amerikai Egyesült Államok, Kanada és Mexikó rendezi közösen, a 2030-ast pedig három kontinensen tartják, hat országban (Spanyolország és Portugália a két fő házigazda, hozzájuk csatlakozik Marokkó, de egy-egy mérkőzést Argentína, Uruguay és Paraguay is kap); a napokban a FIFA elnöke, Gianni Infantino az Instagramon hivatalosan is bejelentette, hogy a 25. világbajnokság rendezője Szaúd Arábia lesz, immár harmadik iszlám országként. Gazdag abszolút monarchia, nem nézi a pénzt, elbírja a 48 csapatos, összesen több mint száz mérkőzéses bulit. Addigra valószínűleg senkit sem fog már érdekelni az emberi jogok durva megsértése.