A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a sztrájkjog érvényesüléséért minden jogi lépést megtesz, beleértve azt is, hogy az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul – közölte az érdekképviselet szombaton az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a szervezet május 27-én és 28-án tartotta kétnapos, XXVI. kongresszusát, ahol határoztak egyebek mellett arról is, hogy a PDSZ továbbra is kitart a sztrájkkövetelések teljesülése és a sztrájkjog biztosítása érdekében a jogi eljárások, az egyeztetés és a sztrájkfolyamat mellett.vA PDSZ XXVI. Kongresszusa megválasztotta a szervezet választmányát és felügyelőbizottságát.
A kongresszus résztvevői visszautasították Parragh László kijelentését, amely szerint a szakszervezetek vitték bele a pedagógusokat a politikai vitába. Szerintük a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke próbálja a közvéleményt a pedagógusok ellen hangolni, elterelni a figyelmet a társadalmat érintő, súlyos problémákról. A kongresszus – egyetértve a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetével – javasolja: Parragh László kérjen bocsánatot, és végkielégítés nélkül távozzon a közéletből. Parragh egyébként az alábbiakat nyilatkozta a napokban a Népszavának: „a kormány feladata a különféle társadalmi csoportok kiegyensúlyozása, bár ha a torta ugyanakkora, akkor csak a másik rovására kaphat az egyik csoport nagyobb szeletet”. A fizetés azonban nem minden Parragh szerint – hiszen ott van a motiváció is. : „… a tanároknak ott a szabad nyár, délután négykor hazamehetnek. Minden egyes szakmánál más és más. Egy tűzoltót motiválhat a társadalmi megbecsültség és az adrenalin-löket”. – A kassza persze mindenkinek egyformán csörög – tette hozzá.
Korábban:
Parragh a tanárok fizetéséről: Ott van nekik a nyári szünet, délután négykor hazamehetnek
Nekiment a jegybanknak, és felülvizsgálná a katát a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. A tanárok mellett a tűzoltókat is próbálta motiválni.