A Mediaworksnek adott és a kormánypárti sajtóban mindenütt közölt „interjúban” a miniszterelnök sok témát hozott szóba és szinte mindegyikben hazudott. Sorra vesszük őket – írja a Hírklikk.
A beszédben a brüsszeli uniós csúcson történteket úgy értékelte, hogy nem ő megy a forgalommal szembe, hanem a többi huszonhat tagállam.
Az ukrán csatlakozási tárgyalások elindításáról azt fejtegette, hogy az nem érdekük a kelet-közép európai tagállamoknak, Magyarországnak sem. Szerinte nem világos, hol vannak Ukrajna határai, nem a nemzetközi jogi, hanem a tényleges földrajzi határai, és mennyi ember lakja. Azt is kérdésesnek tartotta, hogy része lesz-e az uniónak az a terület, amit az orosz hadsereg most megszállva tart.
Ezzel szemben egyértelmű, hogy Európának és benne Magyarországnak érdeke Ukrajna támogatása és az is, hogy hatásosan lépjenek fel az orosz birodalmi törekvésekkel szemben.
Orbán szerint Magyarországot nem terheli felelősség a magyar-ukrán viszony megromlása miatt.
Ukrajnát valóban lehet hibáztatni a 2015-ös nyelvtörvény miatt, amit persze nem a magyarok, hanem az oroszok miatt hoztak, de ezt nemrég már módosították.
Orbán azt mondta, hogy ő és szavazói is torkig vannak Brüsszellel. Nem elég mérgelődni, el kell foglalni Brüsszelt – jelentette ki. Vagyis „gyűjtsünk szövetségeseket, és javítsuk meg az Európai Uniót”.
A közvélemény-kutatások szerint azonban a magyar emberek többsége még mindig nem tartja ellenségnek Brüsszelt és az unió híve, kilépni meg végképp nem szeretne.
Orbán szerint sikeres a magyar gazdaság, a gondokat pedig részben az Oroszország elleni szankciók okozták.
Azt, hogy mennyire sikeres a magyar gazdaság, mindenki a saját életében tapasztalhatja. Tegyük hozzá, hogy nem érjük utol Ausztriát, viszont már Románia is lehagy minket – írja a lap.
A szuverenitásvédelmi törvénynek szerinte az az értelme, hogy megakadályozza a magyar politika külföldről érkező pénzekkel történő befolyásolását, hogy ne legyen hazaárulás.
Ám az Orbán-kormány rengeteg pénzzel avatkozik be külföldi (például szlovák, olasz, szerb) választásokba, hogy a neki szimpatikus politikusok jobb eredményt érjenek el. Közben pedig az adófizetők pénzének egy jelentős részét propagandára költi.
Forrás: Hírklikk