Amíg Magyarországon teljes politikai ellenőrzés van az ügyészség felett, addig az egyszerűen nem fogja bíróság elé vinni Orbán Viktor környezetének korrupciós ügyeit – véli az Orbán-kormány talán leghangosabb uniós kritikusa, a német zöldpárti európai parlamenti (EP) képviselő, Daniel Freund.
A politikus a Gulyáságyú Média az EU parlamentjének székhelyén, Strasbourgban készített nagyinterjújában kerek-perec kijelentette, hogy szerinte Magyarország már nem demokrácia többé, és még arra is vállalkozott, hogy megbecsülje, mennyit EU-forrást loptak el 2010 óta.
Az EP-képviselő olyan erős kijelentéssel is élt a beszélgetésben, miszerint
Orbán és Putyin együtt lopják a pénzt.
Ezen felül szóba kerül Svédország NATO-csatlakozásának a magyar miniszterelnök általi blokkolása, az Integritás Hatóság eddigi tevékenységének értékelése, a magyar sajtószabadság helyzete, valamint az oktatási státusztörvény, ami szerinte „a magyar tanárok elleni kormányzati támadás”.
Ha megnézzük, hol állt Orbán pár évvel ezelőtt: a konzervatív pártcsalád tagjaként Berlusconival, Sárközyvel, Merkellel találkozgatott az Európai Tanács ülései előtt. A magyar kormány mára eljutott az elszigeteltség olyan fokára, melyen már senki sem veszi őket igazán komolyan, páriák az európai színtéren és a NATO-n belül is. Senki sem gondol rájuk demokrataként vagy jó szövetségesként, és valódi félelem keletkezett amiatt, hogy egy Putyin-báb ül velük az asztal körül.
– mondta el az interjúban.
Ezen felül Orbán gazdaságilag is katasztrofálisan teljesít. Persze, volt infláció majdnem minden európai országban, amikor elkezdtünk leválni az orosz fosszilis tüzelőanyagokról. Ám a magyarországi infláció több mint kétszerese a legtöbb EU-tagállaménak. Magyarországon nagyobb a gazdasági baj, azért, mert Orbán ellopja azt a pénzt, ami a hétköznapi magyaroknak kellene, hogy jusson.
– tette hozzá.
Kitért arra, hogy csakis Orbán Viktoron múlik, az, hogy mikor jönnek az EU-s pénzek, ugyanis abban a pillanatban Magyarországra áramlik a pénz, amint a kormánya végrehajtja a szükséges reformokat, elkezdi helyreállítani a jogállamiságot, elkezd küzdeni a korrupció ellen.
Forrás: Gulyáságyú, Propeller