A strasbourgi vitán nem csak a melegellenessé tett törvényről, hanem a magyar és a lengyel jogállamiságról is szó lesz.
Nem megy el Strasbourgba az EP-vitára Orbán Viktor, amit a pedofilellenes törvényről rendeznek – válaszolta Novák Katalin az ATV érdeklődésére. A családokért felelős tárca nélküli miniszter úgy fogalmazott a vitáról, hogy „itt egy statáriális döntést szeretnének elérni a vád megfogalmazását megelőzően, ami úgy tűnik, hogy az Európai Unió különböző intézményeinek egyre inkább bevett gyakorlat. Egy politikai akcióról van szó.
”
Közölte, hogy valóban a szerdára napirendre tűzték a vitát az Európai Parlamentben, de ők még nem látták a hivatalos dokumentumot. Értesültek arról, hogy lesz egy határozattervezet, de ezt tegnap estig még nem töltötték fel a hivatalos rendszerbe.
A strasbourgi vitán nem csak a melegellenessé tett törvényről, hanem a magyar és a lengyel jogállamiságról is szó lesz. Novák Katalin kijelentette a homoszexualitást és pedofíliát összemosó törvényről, hogy „sajnálatos módon nagyon kevesen ismerik a tényleges tartalmát ennek a jogszabálynak. Még egyszer hangsúlyozom, a gyermekekről van szó, tehát 18 év felettiekre egyáltalán nem vonatkozik ez a jogszabálycsomag. A megszületett döntések kizárólagosan a gyermekek védelme érdekében születtek”.
„Az Európai Parlament LIBE bizottságában Hídvégi Balázs a felelőse ennek az ügynek. Tudomásom szerint Hidvéghi Balázs és Győri Enikő lesz az a két parlamenti képviselőnk, akik a vitában felszólalnak”
– mondta Novák Katalin.
A Népszava számolt be a birtokába jutott, a magyar homofób törvényt elítélő EP-s határozattervezetről. Az állásfoglalás előadója Cyrus Engerer. A máltai szocialista képviselő figyelmezteti az Európai Bizottságot: addig ne hagyja jóvá a Magyarországnak járó helyreállítási pénzeket és a 2021-2027 közötti költségvetésből finanszírozott projekteket, amíg nem nyer bizonyítást, hogy a források nem járulnak hozzá az alapvető emberi jogok megsértéshez. Felszólítja az Európai Bizottságot, hogy haladéktalanul tegyen jogi lépéseket és használjon fel minden rendelkezésére álló eszközt a jogsértés megakadályozására.
Egyben felkéri a tagállamokat, hogy ha a biztosi testület elmulasztana határozott lépéseket tenni, éljenek a szerződés adta jogukkal és pereljék be Magyarországot az uniós bíróságon, valamint indítsanak keresetet ellene az Emberi Jogok Európai Bíróságán.
Forrás: Népszava