A megválasztott elnök floridai birtokán népes magyar küldöttség találkozott Trumppal, Elon Muskkal, és Michael Waltz-cal a kijelölt nemzetbiztonsági tanácsadóval. “A jövő elkezdődött “ – írta Orbán Viktor.
A magyar küldöttségben ott volt Szijjártó Péter mellett Jászai Gellért, a 4iG főnöke is. Ebből arra lehet következtetni, hogy két téma merült fel: az ukrajnai háború befejezése és valamiféle informatikai fejlesztés, amellyel kapcsolatban Elon Musk ennyit közölt:
”érdekes megbeszélés.”
A világ leggazdagabb emberének Starlink hálózata az ukrajnai háborúban is döntő szerepet játszik hiszen a műholdak informatikai rendszere segítségével kerül fölénybe az ukrán hírszerzés az orosszal szemben. Elon Musk az ukrajnai háború folyamán többször is tárgyalt Zelenszkij elnökkel sőt állítólag Putyinnal is. Trump nemrég az Élysée palotában találkozott az ukrán elnökkel, aki szerinte
“kész a tárgyalásokra az oroszokkal.”
Orbán, a pehelysúlyú “békegalamb” nehézsúlyú gengszterek között közvetít
A magyar miniszterelnök az Európai Unió soros elnökeként békemissziót folytatott, melytől Brüsszel sietett elhatárolni magát, de Orbán találkozott Zelenszkijjel, Putyinnal, Hszi Csin-pinggel, Bidennel és Trumppal is, és részt vett az uniós csúcson vagyis mindenkivel megvitathatta az ukrajnai békefolyamatot akinek abba beleszólása lehet.
A magyar miniszterelnök nemrég Ferenc pápánál járt, akiről közismert, hogy a béke lelkes híve Ukrajnában. A kormánypárti sajtó szerint Orbán újabb békemisszióra készülhet még decemberben amíg tart az Európai Unió soros elnöksége.
Közben Putyin jókora pofont kapott Szíriában, így minden bizonnyal nyitottabbá vált a megegyezésre Ukrajna ügyében. Jermak, Zelenszkij kabinetfőnöke Trump embereivel egyeztetett a fegyverszüneti tárgyalásokról az Egyesült Államokban.
Mindebből hasznot akar húzni Orbán Viktor, de hogyan? Egyrészt stratégiai szempontból akarja felértékelni Magyarország szerepét a térségben, feltehetően Románia rovására. Másrészt Elon Musk és Jászai Gellért jelenléte Trump birtokán azt mutatja, hogy valamiféle nagyobb informatikai biznisz is előkészületben lehet. Elon Musknak az a terve, hogy olyan globális informatikai rendszert hozzon létre, melyet egyértelműen az USA ural, és amelybe csak “a jó szövetségeseket” vennék be.
Orbán Viktor ennek a globális tervnek is keleteurópai ügynöke lehetne. A nyugat-európai térfélen már Giorgia Meloni dominál, aki kiváló kapcsolatot épített ki nemcsak Trumppal, de Elon Muskkal is. A világ leggazdagabb embere utóbb cáfolta, hogy valamiféle románc is kialakult volna közte és Olaszország miniszterelnök asszonya között.
Nagyot akar a szarka?
Orbán ambíciója érthető hiszen nem is oly rég még a menekülést fontolgatta abban az esetben, ha a demokraták nyerik az elnökválasztást az USA-ban. Trumppal Orbán mindent egy lapra tett fel, és nyert. Eleget? A magyar miniszterelnöknek sürgősen pénzt kell szereznie, és Trump nem arról ismert, hogy elárasztaná dollárokkal a barátait: amikor első elnöki periódusa idején Londonban tárgyalt, akkor fűt-fát ígért a brexiten ügyködő brit konzervatívoknak, de ebből nem lett semmi. Máig nincs kereskedelmi egyezmény az USA és az Egyesült Királyság között, a konzervatívok megsemmisitő vereséget szenvedtek a választásokon. A brit költségvetés romokban. A munkáspárti kormány pénzügyminisztere jelenleg arról tárgyal Brüsszelben: miképp lehetne együttműködni az Európai Unióval Trumppal szemben?
Ha lesz valami Elon Musk nagy informatikai tervéből az csak hosszú távon hoz hasznot, és inkább úgy, mint a kínai akkumulátor és elektromos autógyárak: növelik a GDP-t, de nem a lakosság életszínvonalát. Márpedig ettől függ Orbán Viktor újraválasztása.
Honnan remél pénzt a választott diktátor? Az Egyesült Arab Emírségből, ezért küldte Dubajba Fellegi Tamást. Az exminiszter a jövőben ott szorgoskodik kettős feladattal: pénzt kell szereznie az ingadozó nemzeti együttműködési rendszer stabilizálására, másrészt pedig el kell rejtenie a tekintélyes Orbán vagyont arra az esetre, ha a magyar miniszterelnök Asszad sorsára jutna…
Forrás: Független hírügynökség (fuhu.hu)