Victor Laszlo
Washington
Az összes amerikai tévécsatornának van tudósítója a térségben – de csütörtökön világossá vált, hogy egyiknek sincsenek olyan erőforrásai Oroszországban és Ukrajnában, mint a CNN-nek. Míg más csatornák a szállodák erkélyeiről mutattak élő felvételeket, a CNN tudósítói a helyszínen voltak: Matthew Chance egy repülőtérre utazott, ahol tűzharc tört ki a stábja kamerái előtt; Clarissa Ward egy bombabiztossá vált metróállomásról közvetített, ahol rémült polgárok kerestek menedéket; Frederick Pleitgen pedig a határ orosz oldalán volt, amikor tankok haladtak Ukrajna felé és rakéták repültek a fejük fölött.
És ez csak néhány példa. A Vanity Fair arról írt, hogy a CNN riporterei “újra azt csinálják, amihez a legjobban értenek”.” Hihetetlen volt látni, ahogy Pleitgen stábja a CNN-en élőben mutatta, hogy az orosz erők tüzérségi rakétákat lőnek az ukrajnai Harkiv felé, majd a Twitteren olvasni, hogy a WaPo tudósítója, Isabelle Khurshudyan Harkiv belvárosában ugyanezt látta a saját televíziójának a képernyőjén – és “néhány másodperccel később” hallotta a távolban a becspódásokat. Erin Burnett, Jim Sciutto és Michael Holmes egész nap tudósítottak.
A CNN felülmúlta versenytársait, és exkluzív betekintést nyújtott a helyszínen játszódó jelenetekbe…”. Mike McCarthyval, a CNN International vezetője elmondta, hogy a hálózatnak jelenleg 75 embere van Ukrajnában, beleértve a helyi tolmácsokat és sofőröket is. A legfontosabb részletek: “A hálózat a nyugat-ukrajnai Lviv városát használja bázisként, részben azért, hogy az adásokat ne szakítsák meg a Kijevet érintő esetleges kibertámadások. Elmondása szerint a CNN-nek “hat vagy hét” tartalék kommunikációs rendszere van arra az esetre, ha bármelyik meghibásodna.”
Miért tudósít az Újnépszabadság a CNN alapján? Mert kicsik vagyunk. De ha sokkal nagyobbak lennénk, akkor se lennénk képesek hetvenöt tudósítót küldeni Ukrajnába.
Címkép: Rakéták Kijev felett (CNN)
Forrás: Újnépszabadság