Pontos a híradás a Fidesz kilépéséről az Európai Néppárt parlamenti frakciójából, annak megindoklásáról, nem változtathat rajta, ha az első három bekezdésben a másodikat és a harmadikat megcseréljük.

„A Fidesz kilépéssel reagált arra, hogy az Európai Néppárt frakciója megszavazta azt az alapszabály-módosítást, amely szerint nem csak tagokat, hanem egész delegációkat lehet kizárni és felfüggeszteni a néppárti képviselőcsoportból.”

„Novák Katalin tárca nélküli miniszter, a Fidesz nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnöke a Twitteren jelentette be, nem hagyhatják, hogy elhallgattassák az európai parlamenti képviselőiket vagy korlátozzák őket a szavazati jogukban.”

„A 187 néppárti EP-képviselő közül a módosítás mellett 148-an szavaztak, 28-an voltak ellene, négyen tartózkodtak. A Fidesz korábban jelezte, hogy az egész módosítást ellenük intézett támadásként értékelik.”

Tehát egy nagy horderejű kérdésben – az alapszabály kidolgozásánál/módosításánál egy szervezet működése szempontjából alig van fontosabb eljárás – döntés született, amelyet a 187 néppárti képviselő közül 148 megszavazott. 148 a 187-ből. 80 százalékos, négyötödös többség. Ötből négy. A saját pártcsaládon belül. És ellene a 187-ből 28-an voltak. Ekkora szavazattöbbséggel „akarják elhallgattatni vagy korlátozni szavazati jogukban” egyik tagpártjukat.

Legalábbis meggondolkoztató, ha egy „családban” – mert nem az ellenzék, a ballib hazárulók mesterkedéséről van ám szó! – négyen kifogásolják az ötödik magatartását.

Biztos, hogy jó volt brüsszelezni, szembemenni, gyalázkodni, konfliktust keresni, különutaskodni, gőgösködni, fickóskodni? Állandóan keresztbe tenni? Nem mintha az EPP mindig betartaná az „alapértékeket”, de mégis?

„Az EPP Képviselőcsoport a legnagyobb és legrégibb frakció az Európai Parlamentben. Jobbközép frakcióként elhivatottak vagyunk egy erősebb és magabiztosabb Európa megteremtésében, amely az emberek szolgálatára épül. Célunk, hogy egy versenyképesebb és demokratikusabb Európát teremtsünk, ahol az emberek olyan életet élhetnek, amilyet szeretnének.” – olvassuk az EPP honlapján. Kulcsszavak: jobbközép, magabiztosabb, demokratikusabb.