Bizony, már 2021-ben ízelítőt kaptunk, hogy milyen lesz a magyar olimpián a művészi bevezető műsor. Emlékszünk? Iszonyatosan keresztény ünnep volt az az augusztus 20-a. Ahogy a Népszava cikkírója be- és felvezette: Szürreális képet nyújtott délelőtt az Andrássy út. Az ünnepi kavalkádban pogány és keresztény jelképek váltogatták egymást.
Némi elégtételt kaptak azok, akik Koppánynak drukkoltak az István, a királyban: az Andrássy úton ősmagyarnak öltözött pogányok vezették fel a Szent István napján tartott felvonulást. Utánuk hatalmas turul következett, majd egy hasonlóképpen impozáns méretű csodaszarvas.
„Egyfajta nyitottság van arra, hogy nem Istvánnal kezdődött a magyar történelem” – indokolta az ősmagyarok jelenlétét lapunknak Sólyomfi-Nagy Zoltán, a Tengri Közösség nevű csoport vezetője. Megtiszteltetésnek veszi, hogy meghívást kaptak a rendezvényre – tette hozzá.
Tengri – a csoport Facebook-oldalán olvasható definíció szerint – azt jelenti, hogy „Isten, a Végtelen Lélek, a Végtelen Tudat, a Mindenhol Jelenlévő, a Végtelen Kék Ég”. Sólyomfi-Nagy Zoltánról tudni kell, hogy nem csupán tanító és antropológus, hanem költő és zeneszerző is egyúttal. A menet élén haladó ősmagyarok az ő szerzeményét adták elő énekelve-dobolva: „Nem megyek el, itt maradok/ Szívem hazámért dobog”.
A 24.hu úgy látta: Krómozott turul és aranyozott Szent István is végiggördült a kormány hagyományteremtő felvonulásán
Hagyományteremtő céllal grandiózus, ám rendhagyó felvonulást rendeztek a kormány megbízásából az Andrássy úton. A Szent István-napi ünnepség célja a magyar államalapítás történetének életre keltése volt. A nagyszabású giccseket sem nélkülőző ünnepségen többek közt Szent István aranyozott szobra, valamint egy krómozott turulszobor is végiggördült a látogatók előtt. Utóbbit testfestett, félmeztelen férfiak húzták végig az Andrássy úton. Hagyományőrzök, táncosok, és a Szent Koronát ábrázoló installációja is felvonult a parádén.
Látható, hogy az idei párizsi olimpia nyitóünnepsége a maga istentelen pogány utalásaival elbújhatott volna e sok gyönyörű, szívet melengető kép mellett, a plagizált tablóiról nem is beszélve. Valahogy úgy érezzük, joggal, hogy a mi ősi pogányaink százszor szebbek és szentebbek, mint a Szajna vizátől indigóba játszó kékre vált Dionüszosz-utánzatok. És figyeljük meg azt a keresztet Aranyozott Szent István baljában!