Miközben lélegzetelállító a szavazatok számlálása Arizonában és Nevadában, s papíron nem kizárt még az sem, hogy a republikánusoknak nem sikerül megszerezniük még a képviselőházat sem, a szenátus pedig a demokraták kezében marad, ne feledkezzünk meg a republikánus sikerek kovácsáról, aki kisajátította és kezében tartja a pártot, Donald Trumpról, akinek jelöltjei sorra bukták el a félidős amerikai választásokat. Mert ez a választás a zseni újabb színrelépésének előjátéka lett volna, amikor Amerika behódol egy “vörös hullámmal” Trumpnak.
Ha az eredmény már nem változik, és legalább a képviselőházat megszerzik a republikánusok, ez akkor is negyven éve a legrosszabb szereplése egy ellenzékben levő pártnak a félidős választásokon. Az amerikai szavazók az elnökválasztás győztesét minden félidős választáson megbüntetik, az erőviszonyokat kiegyenlítik. De negyven éve nem volt példa arra, hogy a kormányzaton levő párt ilyen kevés kongresszusi helyet veszítsen az új elnök első ciklusában, mint a mostani félidős választásokon. A felmérések is azt mutatták, hogy Trump ma is népszerűtlenebb, mint Biden.
Mindez az infláció és gazdasági nehézségek közepette, egy nem túl népszerű elnök esetében, akit saját pártjának karrieristái és radikálisai is ott fúrnak, ahol tudnak, nem beszélve a demokratákhoz közelebb álló mainstream médiáról. Ezért ez az eredmény megint nem tekinthető másnak, mint egy nagy Trump-ellenes szavazásnak, miközben Trump november 14-én készül bejelenteni, hogy a republikánus párt fő jelöltjeként elindul az elnökválasztáson. Ezt kellett volna hangulatilag megalapoznia a várva várt elsöprő republikánus győzelemnek, de ennek ellenkezője következett be.
Trump még nem jelentette be, hogy ezt a választást is elcsalták, mert az emberei nem nyertek, de ha elveszítik a képviselőházat is, még bekövetkezhet. Az egészben a legviccesebb, hogy azok buktak leginkább, akik Trump által kiválasztott emberek voltak és az elnökválasztás elcsalását hirdették. A választás elcsalásáról szóló hazudozásokra mért legnagyobb ítélet ez a félidős választás, melyhez nagy köze lehet annak, amit a január 6-i bizottság feltárt, hogy Trump milyen válogatott eszközökkel próbálta elcsalni és meghamisítani az elnökválasztás eredményét.
Trump egy komplett pszichopata, szociopata, elmebeteg, aminek naponta bizonyságát adja évek óta. Ennek egyik legszebb példája volt, ahogy a félidős választások hajnalán nyilatkozott. Trump azt mondta, ha a republikánusok elsöprő győzelmet aratnak, akkor minden érdem az övé, ha az elsöprő győzelem elmarad, vagy veszítenek, akkor őt senki nem hibáztathatja, ő nem tehet semmiről. A nárcisztikus elmebetegek mintapéldánya, aki minden jót magának tulajdonít, és minden kudarcért más a hibás. Ő soha nem tehet semmiről, de minden dicsőség az övé. Minden diktátor ilyen.
Kisgyermekkorban van egy rövid időszak, amikor az ötéves gyerekek így viselkednek az óvodában, de ezt egy év alatt kinövik. Trump megragadt ezen a szinten. Legyen neked elnököd a Trump, egy nárcisztikus pszichopata, aki minden jót magának tulajdonít, de semmiért nem vállalja a felelősséget. Mindent másokra fog, s ezt el is hiszi. Most jön majd az újabb hazudozás a választási csalásról és a bejelentés, hogy újraindul az elnökségért. Kérdés, hogy a republikánus párt mikor ébred fel, hogy megszabaduljon tőle, milyen belső harc kezdődik el.
Ez mindenkinek jót tesz, mert a vak is láthatja, hogy Trump nem demokrata, mégcsak nem is politikus, hanem egy bűnöző, aki alvilági maffiamódszereket használ. Egy biztos, hogy soha nem fog magától visszavonulni, nem adja fel, hanem válogatott szidalmakkal illet mindenkit, aki szembefordul vele. A republikánus pártnak drága árat kell fizetnie azért, hogy egy szélhámos bűnöző mögé állt és feladta konzervatív elveit és stílusát. Trump még nagyot bukhat és vele együtt mindazok az elvtelen karrieristák, akik az alvilági elmebeteg Trump mellé álltak. Ne feledkezzünk meg róluk, amikor tülekednek majd a damaszkuszi úton.
Főleg akkor, ha a Trump elleni nyomozások sikeresek lesznek, és a közvélemény szembesül a bűncselekmények tényével és bizonyítékaival. A világ tragédiája lesz, ha ez a szörnyeteg megússza az elképesztő bűncselekményeit és esetleg újra hatalomra kerül, az pedig a világ megnyugvása és katarzisa, ha ez az elmebeteg alvilági bűnöző, aki évtizedek óta a legkülönfélébb trükkökkel játssza ki az igazságszolgáltatást, végre független bíróság elé kerül, amely elítéli, mint bűnözőt. Jót tenne Amerikának és a világnak, ha vele együtt a trumpizmus is bukna, és normalizálódna a jobboldal.
Ez a versenyfutás zajlik az igazságszolgáltatás és Trump között: a jogállam malmainak működése előbb jut-e el a vádemelésig, mint ahogy Trump a hazudozásaival és összeesküvés-elméleteivel megszerzi a hatalmat és eltörli a jogállamot. A mostani félidős választások legalább egy kis fellélegzést jelentenek Amerikának és a világnak. Miközben a háttérben melegít az újabb elmebeteg, aki követi Trumpot az elnöki ambícióiban, Elon Musk. Felkészül James Bond.
Nem Néró volt az utolsó komplett őrült, az emberiség története az elmebeteg szörnyetegekkel szembeni küzdelmek története.