Az Eurostat október 11-én adta ki a felülvizsgált egy főre jutó GDP (bruttó hazai össztermék) statisztikát. E gazdasági mutató alapján, Románia (76,7 százalék) megelőzte Magyarországot (76,6 százalék).

Érvényt kell szerezni a „Magyarország jobban teljesít” szlogennek, ezért a kormányközeli média nem hagyhatta szó nélkül ezt a 0,1 százalékpontos előnyt.

Nem az számít, hogy Uniós szinten a huszadik helyről van szó, sem az, hogy a felzárkózási tempó alapján a magyar gazdaság a lettek és a horvátok esetleges előzése miatt is kezdhet aggódni, hanem az, hogy Románia ne előzzön.

Több mint egy és fél hónap lázas kutakodás és bonyolult számolgatás után, a FIDESZ közeli Nézőpont Intézet tájékoztatta az MTI-t, hogy az Eurostat által kimutatott előny csak a vásárlóerő-paritással való súlyozásnak köszönhető.

Az olvasók meggyőzése érdekében felsorol több adatot, hogy bizonyítsa: Romániában rosszabb a helyzet, hátha ettől jobb lesz a magyar közérzet. A nagy igyekezetben figyelmen kívül hagyta, hogy a felsorolt adatok egyikéből kiderül, Magyarország GDP arányos államadóssága (73,9 százalék) nagyobb 56,57 százalékkal, mint Romániáé (47,2 százalék), ami nem egy pozitívum.

Most már csak az hiányzik, hogy román oldalról felhozzák az idei 1,5 százalékos romániai GDP növekedést a magyarországi -0,5 százalékos növekedéssel, vagyis voltaképpen csökkenéssel szemben, a 8 százalékos éves inflációt a 18 százalékkal összehasonlítva. Kinek áll ez érdekében?

„Vajúdnak a hegyek, s nevetséges egér születik.” (Quintus Horatius Flaccus)

Megjelent A Tanácsos Weboldalán 2023. december 2-án.