A Transtelex cikke.

Markó Attila – Fotó: Markó Attila Facebook-oldala

Jogerősen felmentette a korrupció vádja alól Markó Attilát, az RMDSZ korábbi szakpolitikusát az utolsó ellene folyó perben is a legfelsőbb bíróság. A csütörtöki ítéletről Markó Attila számolt be közösségi oldalán.

„Itt ér véget ez a történet… Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a támogatást, biztatást! Találkozunk Otthon” – írta közösségi oldalán a jogász-politikus.

Felmentettek az utolsó peremben is!
2014 november 20-a óta eltelt közel nyolc és fél év alatt öt vádemelés történt, ezek közül három perben felmentettek, kettőben az ügyészség ejtette a vádat. További 32 teljesen azonos kártérítési ügyben az ügyészség megszűntette az eljárást az első jogerős felmentés után.

Itt ér véget ez a történet… Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a támogatást, biztatást! Találkozunk Otthon!
(UI. Szeretném megkérni a sajtó képviselőit, hogy legyenek egy kis türelemmel, majd szeretnék egy sajtótájékoztatót tartani, reményeim szerint Sepsiszentgyörgyön.)

Markó Attila az egykor államosított ingatlanok restitúciós kérelmeit elbíráló bizottság tagjaként tevékenykedett közel két évtizeden keresztül, mindaddig, míg a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatása miatt az ellene és társai ellen indított perben három év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, foglaltuk össze korábban az MTI alapján. Az RMDSZ egykori jogász-politikusa Magyarországra menekült azt követően, hogy öt más restitúciós, illetve kártérítési ügyben is vádat emelt ellene a korrupcióellenes ügyészség.

Az ügyészség a kártérítési bizottság valamennyi tagját megvádolta, mert úgy vélte, hogy a megrendelt szakértői jelentés alapján 128 millió euró értékű kártérítést szavaztak meg Horia Simu üzletembernek egy ingatlanért, mely az ügyészség szerint valójában csak 58 millió eurót ért, így az államot 70 millió euróval megkárosították.

Az öt ügy közül egyben ejtették a Markó Attila elleni vádat, miután a jogász-politikus bizonyította, hogy nem is volt jelen azon a bizottsági ülésen, amelyen a vitatott döntés született. Egy másik ügyben a bíróság visszaküldte a DNA-nak a dossziét, és az ügyészség végül ejtette az ügyet. A fennmaradó három perben a legfelsőbb bíróság jogerősen felmentette a bizottság tagjait. További 32 teljesen azonos kártérítési ügyben az ügyészség megszűntette az eljárást az első jogerős felmentés után.